Vergne szykuje się na powrót do Formuły 1

Jean-Éric Vergne podsycił spekulacje dotyczące ruchów na rynku transferowym, mówiąc że jest blisko powrotu do F1 w barwach ekipy Haas.

Francuz jest obecnie kierowcą testowym Ferrari, jednak nie ulega wątpliwościom, że przygotowuje się on do powrotu za kierownicę samochodu najszybszej kategorii wyścigowej z wkraczającą do niej w przyszłym sezonie nową ekipą ze Stanów Zjednoczonych.

Startujący w pierwszym sezonie Formuły E Vergne, w rozmowie z brytyjskim radiem powiedział: Mam kilka opcji jeśli chodzi o powrót do Formuły 1. Wciąż jest zbyt wcześnie aby o nich rozmawiać, ale jest kilka fajnych możliwości, dlatego musimy poczekać jak rozwiną się sprawy w przeciągu kolejnych miesięcy”.

Vergne przyznaje, że mimo faktu iż pod koniec zeszłego roku został wyrzucony z programu Red Bulla, wciąż otrzymuje ogromne wsparcie ze strony swoich fanów: „Wiele osób mnie zna i wie, co robię, aby do nich wrócić, a nawet jeśli nie uda mi się z powrotem znaleźć w Formule 1, czeka mnie jeszcze wiele ekscytujących rzeczy karierze. Póki co cieszę się, że drzwi do Formuły 1 nie są dla mnie zamknięte” – zdradził Vergne.

Francuz spędził w Formule 1 trzy pełne sezony, w których reprezentował barwy zespołu Toro Rosso. Jego najlepszym wynikiem w karierze było 6. miejsce, zdobyte podczas wyścigu o Grand Prix Kanady w roku 2013. Jego wyniki nie były jednak satysfakcjonujące dla Red Bulla, który po sezonie 2014 nie przedłużył z nim kontraktu. Vergne ma obecnie jedynie 25 lat i nadal perspektywy na solidną karierę.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league