Bez GP Indii w sezonie 2014

Szef Formuły 1, Bernie Ecclestone potwierdził plotki sprzed kilku tygodni i oficjalnie możemy powiedzieć, że w przyszłym sezonie kierowcy Formuły 1 nie udadzą się do Indii, zrobią to jednak w roku 2015.

W ostatnim czasie pojawiło się mnóstwo wątpliwości dotyczących organizacji GP Indii w sezonie 2014. Część fanów ta sprawa ucieszyła, natomiast innych to smuciło. Ci drudzy, jednak nie będą musieli długo czekać na kolejny występ kierowców Formuły 1, ponieważ już na początku sezonu 2015 odbędzie się tam wyścig.

„Gdy podpisałem pięcioletni kontrakt z Jaypee zależało mi, aby wyścig w Indiach odbył się podczas pierwszej połowy sezonu, jednakże promotor naciskał, aby runda ta została umieszczona w październiku”– powiedział Bernie Ecclestone. „Daliśmy im taką możliwość. Teraz wygląda jednak na to, że będziemy mieli ten wyścig na początku sezonu 2015. Dzieliłoby te dwie edycje zbyt mało czasu. Dlatego też po rozmowie z promotorami uznaliśmy, że najlepiej będzie zrezygnować z wyścigu w 2014 roku, aby mieć go na początku sezonu 2015. Umieścimy Indie podczas części sezonu rozgrywanej w okolicach Azji i Pacyfiku”.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league