Specjalne malowanie Red Bulla na Grand Prix Wielkiej Brytanii

Oracle Red Bull Racing zaprezentował pierwsze z trzech specjalnych malowań na sezon 2024. Podczas wyścigu na Silverstone zespół z Milton Keynes na swoich samochodach pokaże projekt, który został wybrany w ramach kampanii Forever Rebl.

Forever Rebl to projekt. w ramach którego fani na całym świecie mogą wykazać się kreatywnością i zaprojektować swój swoją własną wizję malowania samochodu Red Bulla. Brytyjski zespół trzykrotnie w obecnym sezonie będzie rywalizował w zmienionym malowaniu, a pierwszy raz będzie miał miejsce podczas zbliżającego się Grand Prix Wielkiej Brytanii. Kolejne wyścigi w innych „szatach” model RB20 pojawi się Singapurze i Austin.

Zaprezentowana koncepcja jest dziełem Chalaja Suvanisha z Tajlandii, który czerpie inspirację z kultowej barwy zespołu zaprezentowanych na przedsezonowych testach zespołu w 2015 roku, nazwanej Camo Bull: „Chciałem wziąć udział w konkursie REBL CUSTMS, ponieważ szansa na zaprojektowanie barw dla mojego ulubionego zespołu to szansa, która trafia się raz w życiu” – powiedział Taj. „Miałem szczęście, że wygrałem, a teraz mogę zobaczyć wyścig na żywo i nie mogę w to uwierzyć. Nie tylko mogę wziąć udział w wyścigu F1, ale także zobaczyć na torze samochód, który spersonalizowałem!”.

„W projekcie samochodu użyłem czerwieni, aby oddać ducha i siłę przedstawione w logo Red Bulla, a inspirację czerpałem ze sposobu, w jaki farby Flow-vis są wykorzystywane w testach aerodynamicznych. Uwielbiam oglądać zwycięstwa Oracle Red Bull Racing i nie potrafię opisać, jakie to uczucie widzieć ich zwycięstwo w moich barwach”.

Z sukcesu kampanii cieszy się szef zespołu Christian Horner, który uważa, że jest on strzałem w dziesiątkę i pozwala nawiązać mocniejsze relacje z fanami zespołu: „Po sukcesie naszych barw przygotowanych przez fanów w zeszłym roku, jesteśmy dumni, że w 2024 roku ponownie będziemy mogli umieścić zaprojektowane przez nich barwy na naszych samochodach”.

„REBL CUSTMS dostarczyło naszym najbardziej lojalnym kibicom bardzo wyjątkowe płótno, jakim jest RB20 i wcielili swoje wizje w życie. Nasi fani są w centrum wszystkiego, co robimy i jestem bardzo szczęśliwy, że mogą odegrać tak ważną rolę w naszej podróży. Obserwowałem, jak napływają wszystkie zgłoszenia i niesamowite jest widzieć, jak pomysłowość i kreatywność członków The Paddock ożywa w tak wyrazisty sposób. W naszym 20. sezonie w tym sporcie jest to hołd złożony minionym latom w odpowiednim czasie i nie mogę się doczekać, aż zobaczę szarżę RED Bulla na torze Silverstone w ten weekend”.

Red Bull nie tylko przeprojektuje RB20 na nadchodzący weekend, ale także całkowicie przejmie branding garażu Oracle Red Bull Racing, platformy mediów społecznościowych oraz kombinezony wyścigowe Sparco inspirowane jednorazowymi barwami.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Red Bull Racing

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze