Andy Cowell zostanie dyrektorem generalnym grupy Aston Martin

Od pierwszego października Andy Cowell, kluczowa postać silnikowego sukcesu Mercedesa, dołączy do Astona Martina jako dyrektor generalny grupy, podlegający prezesowi wykonawczemu Lawrence'owi Strollowi. Martin Whitmarsh, obecnie piastujący to stanowisko, przekaże mu swoje obowiązki przed końcem roku.

„Jestem podekscytowany dołączeniem do ekscytującego projektu Lawrence'a i nie mogę się doczekać pracy z tą utalentowaną grupą ludzi. F1 zawsze była moją pasją, a dołączam do Aston Martin Aramco w ekscytującym momencie, gdy wkrótce ukończymy kampus technologiczny AMR i w 2026 r. przejdziemy do pełnego zespołu roboczego z naszymi strategicznymi partnerami, Hondą i Aramco” – powiedział Cowell w oświadczeniu opublikowanym przez brytyjski zespół.

Kariera Andiego rozpoczęła się w Cosworth, po czym dołączył do BMW Motorsport w 2000 roku, a cztery lata później Mercedes-Ilmor w 2004 r. w roli głównego inżyniera. W Mercedes-Benz HPE pełnił funkcję dyrektora ds. inżynierii w latach 2008-2013. Następnie został dyrektorem zarządzającym działem silnika Mercedesa w 2013 r. podczas udanej ery turbo-hybrydowej, w której zespół z Brackley wygrał zarówno mistrzostwa kierowców, jak i konstruktorów przez osiem kolejnych sezonów.

„Chciałbym podziękować Martinowi, który odegrał kluczową rolę w fazie rozwoju naszej firmy” – rozpoczął swoją wypowiedź Lawrence Stroll. „W ciągu ostatnich trzech lat rozwinął zespół i pomógł nam osiągnąć kilka znaczących kamieni milowych, w tym rozwijanie naszych relacji z Hondą i dostarczenie naszego najnowocześniejszego kampusu technologicznego AMR na Silverstone”.

„Cieszę się, że mogę powitać Andy'ego w naszym zespole w kluczowym momencie. Wraz z naszym partnerstwem z Hondą, zaangażowaniem naszego partnera tytularnego Aramco i przywództwem Andy'ego jesteśmy na dobrej drodze, aby stać się zespołem wygrywającym mistrzostwa świata. Andy ma moje pełne poparcie i będzie miał do dyspozycji wszelkie dostępne zasoby, aby wygrać”.

Do sprawy odniósł się również Martin Whitmarsh: „Znam Andy'ego od wielu lat i sprowadziłem go do Mercedes HPP w 2004 roku. Będzie niesamowitym atutem Aston Martin Aramco i wniesie znaczący wkład w realizację naszej strategii w przyszłości. Przybycie Andy'ego w październiku i ukończenie centrum technologicznego AMR pozwoli mi odejść i skupić się na innych projektach w moim życiu, wiedząc, że fundamenty zostały stworzone dzięki imponującemu zespołowi, inspirującej wizji i zaawansowanym obiektom, aby osiągnąć sukces w F1”.

Źródło: astonmartinf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze