Buemi z nowym kontraktem

Szwajcar przedłużył kontrakt na posadę trzeciego oraz rezerwowego kierowcy Red Bulla i Toro Rosso - informuje Sonntagsblick.

W sezonie 2011 Sébastien Buemi rywalizował jako etatowy kierowca Toro Rosso, ale skład włoskiej ekipy został w całości zmieniony. Szwajcar dostał propozycję trzeciego oraz rezerwowego reprezentanta Red Bulla w roku 2012 i przyjął ją bez wahania. Teraz był on łączony z Force India, ale stajnia z Silverstone zakończyła negocjacje z Buemim niepowodzeniem. Naturalnym było, że Szwajcar jak najszybciej podpisze kontrakt na bycie trzecim i rezerwowym kierowcą Toro Rosso oraz Red Bulla i wszystko na to wskazuje, iż umowa ta jest już faktem.

„Buemi zostanie ponownie rezerwowym i testowym kierowcą Red Bulla i Toro Rosso. Doradca zespołu zgodził się na przedłużenie z nim umowy” – powiedział Roger Benoît.

Tymczasem belgijska Le Vif poinformowała, iż Jérôme d'Ambrosio prawdopodobnie zostanie oficjalnym trzecim kierowcą Lotusa. Celem 27-latka jest jednak powrót na pola startowe.

„Mój zarząd ciężko nad tym pracuje. Jest to jednak trudne, ponieważ jest wielu doświadczonych kierowców, którzy nie mają zespołu” – powiedział Belg.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league