Miejsce Massy w czerwonym samochodzie zastąpi Michael Schumacher który wystartuje 23 sierpnia w Walencji. Przyznaje one że nie był w stanie odmówić - "Chociaż już dawno zamknąłem ten rozdział swojego życia, chcę być lojalny i nie mogę zignorować tej przykrej sytuacji, w jakiej znalazł się mój zespół".

Będzie on startował dopóki Massa nie wróci do stanu który pozwoli mu się ścigać. Wciągu kolejnych kilku dni Michael przejdzie serię testów określających czy jest w stanie powrócić do F1. Ostatni raz brał udział w testach Ferrari w kwietniu 2008 roku.

Także niewiele czasu zostało mu aby zapoznać się z nowym samochodem, tylko trzy tygodnie. Ale z jego umiejętnościami, możemy być pewni że wyścig w Walencji będzie bardzo ekscytujący. Nawet jeśli nie uda mu się zgrać z samochodem.

Schumacher rozpoczął swoją karierę w F1 w 1991 roku. Startował on w samochodzie zespołu Benetton, w którym zdobył dwa razy mistrzostwo (1994 oraz 1995). W 1996 rozpoczęła się jego współpraca z zespołem Ferrari. Zdobył on mistrzostwo aż pięć razy (2000, 2001, 2002, 2003, 2004). Swoją karierę zakończył w 2006 roku na GP Brazylii, zajął on tam 4 miejsce.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race