Haas pozywa Steinera za swoją biografię

Haas Automation, przedsiębiorstwo założone przez Gene’a Haasa, pozwało byłego szefa zespołu Günther Steinera za rzekome naruszenie znaku towarowego w Surviving to Drive.

Kilkanaście dni po tym, jak były szef ekipy Haas podał swoich byłych pracodawców do sądu za niewypłacenie mu należnych prowizji, okazało się, że stajnia z Kannapolis wszczęła własne postępowanie przeciwko 59-latkowi.

W dokumentach sądowych złożonych w Central District of California, Western Division, Haas uważa, że Steiner i jego wydawca Ten Speed Press działali bezprawnie, publikując materiały, które jego zdaniem naruszały zasady dotyczące znaków towarowych.

Dokument Haasa zarzuca: „W 2023 r., bez pozwolenia lub zgody Haas Automation, Steiner był autorem, wprowadził na rynek, promował, sprzedawał, dystrybuował i czerpał zyski z publikacji zatytułowanej Surviving to Drive, która bezprawnie wykorzystywała i wyświetlała oraz nadal wykorzystuje i wyświetla znaki towarowe Haas Automation i wizerunek handlowy Haas Automation dla osobistego zysku finansowego Steinera i nielegalnego zysku. Firma Haas Automation nigdy nie wyraziła zgody na wykorzystanie przez Steinera znaków towarowych Haas Automation na produkcie oskarżonego”.

„Haas Automation powiadomiła Steinera przed złożeniem pozwu, ale do tej pory nie podjął żadnych działań w celu zaprzestania lub złagodzenia swoich działań naruszających prawo, co spowodowało konieczność złożenia pozwu” – dodano.

„Steiner sprzedaje i promuje Oskarżony Produkt (Surviving to Drive) na różnych nośnikach, w tym między innymi drukowanych i cyfrowych, z naruszeniem wyłącznych praw własności intelektualnej Haas Automation. Informacje dostępne online wskazują, że od stycznia 2024 r. Oskarżony Produkt przekroczył sprzedaż co najmniej 150 000 sztuk i wygenerował przychód w wysokości co najmniej 4 500 000 dolarów”.

Haas domaga się odszkodowania od pozwanych i zwrócił się do sądu o rozpatrzenie sprawy przez ławę przysięgłych. Dokumenty argumentują, że amerykański koncern jest właścicielem kilku federalnie powiązanych znaków towarowych dla swojej działalności w zakresie obrabiarek CNC i sportów motorowych. W publikacji Włocha znalazły się także zdjęcia, które wg oskarżycieli zostały tam dołączone niezgodnie z prawem, to samo tyczy się okładki.

Steiner i Haas rozstali się pod koniec ubiegłego roku po tym, jak jego kontrakt nie został przedłużony. Jak podaje portal Motorsport, jeśli sprawa trafi do kalifornijskiego sądu, kluczową kwestią będzie ocena tego, czy wykorzystanie zdjęć przez Steinera i Ten Press można uznać za dozwolony użytek: zezwala się osobom fizycznym i wydawcom na wykorzystanie cudzych znaków towarowych bez zgody właścicieli w różnych celach, w tym w komentarzach, krytyce, doniesieniach prasowych lub komedii.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze