McLaren pokazał malowanie «Potrójna Korona» na GP Monako i Hiszpanii

Zespół McLaren ujawnił wyjątkowe malowanie swojego bolidu na zbliżające się Grand Prix Monaco i Hiszpanii w ramach obchodów 60-lecia istnienia marki.

Nowe barwy są podobne do malowania na wyścig Indianapolis 500 i oddają hołd «Potrójnej Koronie» w sportach motorowych. Jest to także nawiązanie do pomarańczowo-białego malowania Marlboro, wykorzystanego w GP Monako 1984, w którym triumf odniósł Alain Prost. Kolorystyka ma również związek ze zwycięstwem Johnny’ego Rutherforda w Indianapolis 500 w 1974 roku, a także triumfu w 24h Le Mans 1995, który wygrali JJ Lehto, Yannick Dalmas i Masanori Sekiya.

McLaren wykorzysta to specjalne malowanie podczas GP Monako na ulicach Księstwa, a także w GP Hiszpanii na Circuit de Barcelona-Catalunya.

„Po zdobyciu największego osiągnięcia w sportach motorowych, jakim jest Potrójna Korona, z dumą świętujemy bogatą historię McLaren Racing poprzez specjalne malowanie na Grand Prix Monako” – powiedział Zak Brown, CEO McLarena. „Zgodnie z naszymi obchodami 60-lecia i uhonorowaniem spuścizny Bruce’a McLarena, wyjątkowe barwy oddają hołd trzem zwycięstwom, które składają się na Potrójną Koronę”.

Lando Norris, który stanął na podium w Monako w 2021 roku, jest zadowolony z zaprezentowanego malowania.

„McLaren ma imponujący rekord w Monte Carlo, a osobiście zdobycie podium w wyścigu w 2021 roku było ogromnym zaszczytem. Będziemy ścigać się w świetnie wyglądającym samochodzie, aby uczcić Bruce'a McLarena i niesamowite dziedzictwo zespołu” – stwierdził Brytyjczyk.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze