Leclerc z nową baterią i elektroniką, choć sezon nie zaczął się na dobre

Charles Leclerc otrzymał nową baterię oraz elektronikę sterującą przed zbliżającym się wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Bahrajnu. Co ciekawe, w trakcie sezonu można wykorzystać bezkarnie tylko dwa komponenty tego rodzaju.

Ferrari miało spore nadzieje związane z nadchodzącym sezonem, zwłaszcza pod przewodnictwem nowego szefa zespołu, Freda Vasseura. Jeszcze przed pierwszym wyścigiem nowego sezonu Formuły 1  Stajnia z Maranello napotkała jednak na pewne problemy.

Najpierw w kwalifikacjach z bolidu Leclerca odpadło kilka elementów aerodynamicznych, co spowodowało chwilowe wywieszenie czerwone flagi, a następnie w Q3 Monakijczyk nie przystąpił do finałowego okrążenia. Zespół tłumaczył to decyzją strategiczną związaną z zaoszczędzeniem kompletu opon.

Na kilka godzin przed rozpoczęciem nocnej rywalizacji ponadto okazało się, że Ferrari zdecydowało się – za zgodą delegata technicznego FIA Jo Bauera – wymienić baterię oraz elektronikę sterującą na nowe komponenty. Zgodnie z regulaminem, w trakcie sezonu dozwolona jest tylko jedna wymiana tych elementu, a za każdą kolejną nakładane są kary cofnięcia. Te zmiany są zatem jeszcze dopuszczalna przez obowiązujące przepisy.

Leclerc wystartuje do wyścigu z trzeciego pola, za duetem Red Bulla. Z pole position ruszy Max Verstappen, a obok niego ustawi się Sergio Pérez. Początek rywalizacji o godzinie 16:00.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze