FIA skraca jedną strefę DRS przed Grand Prix Bahrajnu

Międzynarodowa Federacja Samochodowa wyznaczyła trzy strefy DRS podczas nadchodzącego Grand Prix Bahrajnu. W stosunku do ubiegłego roku jedna ze stref na torze Sakhir została skrócona.

Obiekt, na którym ostatnio odbywały się trzydniowe testy F1 przed 74. sezonem Grand Prix, będzie inaugurował tegoroczną kampanię. Podobnie, jak w ostatnich latach, na torze Sakhir będą dostępne trzy strefy DRS wspomagające wyprzedanie.

Dwie początkowe strefy pozostają niezmienione, gdzie w pierwszej punkt pomiaru różnicy między kierowcami został usytuowany 50 metrów przed zakrętem nr 1 i punktem aktywacji 23 metrów za zakrętem nr 3. Drugi punkt wykrywania pozostaje 10 metrów przed zakrętem nr 9 i punktem aktywacji 50 metrów za zakrętem nr 10.

Zmiany zaszły w ostatniej strefie umiejscowionej na odcinku prostej start/meta. Punkt detekcji pozostaje w odległości 110 metrów przed zakrętem nr 14, ale punkt aktywacji został przesunięty nieco dalej, co skróci całą strefę. Teraz kierowcy będą mogli skorzystać z DRS 250 metrów za zakrętem 15, czyli 80 metrów dalej w stosunku do Grand Prix z 2022 roku.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze