Drugovich zastąpi Strolla podczas testów w Bahrajnie

Zespół Aston Martin poinformował, że Felipe Drugovich weźmie udział w nadchodzących przedsezonowych testach Formuły 1 w Bahrajnie.

Drugovich będzie miał okazję do poprowadzenia bolidu F1 ekipy z Silverstone podczas pierwszego dnia nadchodzących testów po tym, jak Lance Stroll uległ wypadkowi na rowerze podczas treningu w Hiszpanii.

Wskutek tego incydentu Stroll nie będzie w stanie wziąć udział w testach, jednak zespół ma nadzieję, że Kanadyjczyk dojdzie do pełni formy na czas, aby wsiąść ponownie do swojego samochodu i wystartować w pierwszym wyścigu tegorocznego sezonu o Grand Prix Bahrajnu na początku marca.

Testy w Bahrajnie potrwają trzy dni. Drugovich zasiądzie do bolidów w czwartkowy poranek, dzieląc się obowiązkami z Fernando Alonso, który przejmie stery po południu. Zespół dodał w komunikacie, że plan dotyczący dalszych jazd zostanie ogłoszony później.

Drugovich, który jest aktualnym mistrzem Formuły 2, dołączył do Astona Martina jako kierowca rezerwowy na ten sezon. Podczas oficjalnej sesji zadebiutował on w pierwszym treningu w Abu Zabi, jak również wziął udział w testach po zakończeniu sezonu na Yas Marina.

Jeśli okaże się, że Stroll nie będzie mógł wystartować w wyścigu w Bahrajnie, wówczas Drugovich najprawdopodobniej będzie miał okazję do debiutu w wyścigu. Oprócz tego Aston Martin ma do dyspozycji Stoffela Vandoorne’a, który również pełni funkcję zawodnika rezerwowego w ekipie. Vandoorne jednak nie mógł pojawić się podczas testów ze względu na podróż do Kapsztadu, gdzie odbędzie się następna runda mistrzostw świata Formuły E.

W ubiegłym roku Aston Martin miał podobną sytuację. Wówczas w Bahrajnie pojechał kierowca rezerwowy Nico Hülkenberg po tym, gdy Sebastian Vettel otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze