Mercedes wraca do czarnego malowania z W14

Mercedes, jako przedostatni zespół ze stawki F1 zaprezentował swój nowy model przygotowany na sezon 2023. Zespół z siedzibą w Brackley po dwóch latach powrócił do czarnego malowania samochodu.

Podczas prezentacji w Silverstone obecni byli szef zespołu Toto Wolff, kierowcy wyścigowi Lewis Hamilton i George Russell, a także trzeci kierowca Mick Schumacher. Nowe dzieło niemieckiego producenta podobnie jak zeszłoroczna konstrukcja charakteryzuje 'zero sidepods’ w bocznych sekcjach, a także zupełnie nowatorskie podejście w obszarze pokrywy silnika, gdzie widać spore wyżłobienie przypominające wanienkę.

Przemawiając podczas inauguracji Toto Wolff powiedział: „Nasze nadzieje i oczekiwania zawsze polegają na tym, aby być w stanie walczyć o mistrzostwo świata. Jednak nasi konkurenci byli bardzo mocni w zeszłym roku, a my musimy nadrabiać zaległości. Wyścigi na czele wymagają odporności, pracy zespołowej i determinacji. Stawiamy czoła każdemu wyzwaniu, stawiamy zespół na pierwszym miejscu i nie zostawimy kamienia na kamieniu w pogoni za każdą milisekundą. W tym roku idziemy na całość, aby wrócić na prowadzenie”.

Jeśli chodzi o powrót do czarnego malowania Austriak wyjaśnił, dlaczego zespół zdecydował się na taki zabieg: „W zeszłym roku mieliśmy nadwagę. W tym roku próbowaliśmy dowiedzieć się, gdzie możemy wycisnąć każdy gram. Więc teraz historia się powtarza. Zobaczysz, że samochód ma kilka surowych kawałków karbonu, a także niektóre elementy pomalowane są na matową czerń. Oczywiście, kiedy zmieniliśmy barwy w 2020 roku, głównym czynnikiem motywującym było wspieranie spraw różnorodności i równości, które są zawsze bliskie naszemu sercu. Kolor czarny stał się w tym momencie częścią naszego DNA, więc z przyjemnością do niego wracamy”.

Pełny motywacji do nowego wyzwania podchodzi Lewis Hamilton, który w zespole Mercedesa spędzi dziesiąty rok: „Jestem częścią tego zespołu od ponad dekady, a wysiłki wszystkich nigdy nie przestają mnie zadziwiać. Uważam, że inspirujące jest to, jak pilnie i z pasją każda osoba podchodzi do swojej pracy. Obserwowanie ewolucji samochodu i wprowadzonych zmian jest fascynujące. Przeprojektowaliśmy, zoptymalizowaliśmy i wprowadziliśmy innowacje w wielu częściach samochodu, co jest imponujące. I uwielbiam nowe malowanie! Jestem podekscytowany, że znów będę się ścigał. Czuję się spokojny, pełen energii i mam wyostrzoną koncentrację. Jestem gotowy zrobić wszystko, co konieczne, aby wygrać”.

Drugi rok w Brackley spędzi natomiast George Russell, który zamierza wykorzystać swoje doświadczenie z pierwszego sezonu w Mercedesie i dołożyć więcej sukcesów na wzór ubiegłorocznej wygranej na Interlagos: „Byłem pod niesamowitym wrażeniem tego, jak zespół rozwijał samochód przez cały ostatni sezon. Nakręcaliśmy się przez cały rok 2022 i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak rozwinie się to zimą. Estetycznie samochód wygląda świetnie! Jest odważny, agresywny i wyróżnia się. To była długa zima i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, czy W14 spełni nasze oczekiwania. Jestem podekscytowany i chociaż w tym momencie sezonu dużo się mówi, teraz musimy poczekać, gdy samochód wyjedzie na tor”.

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze