Alfa Romeo z agresywnym malowaniem C43 na sezon 2023 [Galeria]

Zespół Alfa Romeo F1 Team Stake zaprezentował model C43 podczas inauguracji, która odbyła się w Zurychu oraz w siedzibie zespołu w Hinwil. Szczególne zmiany zaszły w kolorystyce ekipy, gdzie dotychczasowe białe barwy zostały zastąpione agresywną czernią.

Malowanie C43 zostało zaprojektowane przez Centro Stile Alfa Romeo i jest ukłonem w stronę nowego partnera tytularnego – Stake, a także symbolizuje „częściowo nowe przejęcia”, które podkreślają rosnącą atrakcyjność zespołu dla wszelkiego rodzaju biznesów. Można zakładać, iż w tej informacji chodzi o Audi, które do tej pory pozyskało mniejszościowy pakiet udziałów Saubera.

Pełniący obowiązki szefa zespołu Alessandro Alunni Bravi twierdzi, że zmiana malowania symbolizuje również nowe otwarcie ekipy w drodze do osiągania lepszych rezultatów: „Nasz nowy samochód to efekt wielu miesięcy pracy, ale dzisiaj to dopiero początek podróży. Musimy nadal ciężko pracować, z pokorą i poświęceniem, aby zapewnić osiągi na torze. Wszyscy w zespole są zaangażowani w realizację tego celu i jesteśmy przekonani, że będziemy czerpać korzyści z naszej pracy”.

„Tworzenie samochodu do ożywienia go to długi proces, który dotyczy każdego działu zespołu wyścigowego, dlatego to chwila wielkiej dumy, że możemy go dzisiaj zobaczyć. Zdecydowaliśmy się zrobić to przed naszymi fanami, blisko naszego domu, ponieważ premiera nowego samochodu to nie tylko moment na określenie celów na nadchodzący sezon, ale także czas, aby odwdzięczyć się ludziom, którzy wspierali nas czy to na trybunach, przed telewizorem czy w fabryce. Chcemy wyrazić naszą wdzięczność za ich pasję i wiarę w nasz projekt”.

Lider zespołu Valtteri Bottas również jest zdania, iż nowe barwy to początek zmian w zespole, a następnym i najważniejszym krokiem będzie zmierzenie się z ekipami, które ukończyły poprzedni sezon F1 przed Alfą Romeo: „C43 wreszcie jest tutaj i nie mogę się doczekać, kiedy wypuszczę go na tor. Naprawdę podoba mi się nasza nowa barwa, myślę, że jest oszałamiająca i stanowi świetną ewolucję w stosunku do zeszłorocznej” – powiedział Fin. „To był interesujący pierwszy sezon z zespołem, zrobiliśmy razem całkiem solidne postępy, a teraz jest tylko jeden kierunek do podążania: w górę, wyżej i lepiej”.

„Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia i wiele rzeczy do poprawy, ale jestem przekonany, że mamy w sobie siłę, aby dążyć do jeszcze lepszych wyników w tym roku. Nie mogę się doczekać powrotu do wyścigów, jestem w pełni naładowany i nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu”.

Drugi rok w szwajcarskiej ekipie spędzi Zhou Guanyu, który chce wykorzystać całe doświadczenie z debiutanckiego sezonu i podobnie jak Bottas zamierza zrobić krok więcej w kontekście osiągów: „W zeszłym roku zespół sprawił, że od samego początku czułem się jak w domu, witając mnie i dając mi czas na naukę i poprawę. Oczekiwania na ten rok są zdecydowanie wyższe i przeniosę całe doświadczenie z mojego debiutanckiego sezonu do 2023 roku. Jestem podekscytowany tym, co nadchodzi i jestem w pełni gotowy do ataku”.

Pierwszą próbę na torze nowy model Alfy Romeo przejdzie w tym tygodniu na obiekcie Barcelona-Catalunya podczas dnia filmowego.

Źódło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Sauber Group

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze