FIA formalnie otwiera proces pozyskania nowych zespołów do Formuły 1

Międzynarodowa Federacja Samochodowa otworzyła formalnie proces, który pozwoli potencjalnym nowym zespołom na dołączenie do stawki Formuły 1 w ciągu kilku lat.

Na początku roku prezydent FIA Mohammed Ben Sulayem poinformował, że zamierza poprosić organ zarządzający o ocenę pomysłu pozyskania nowych ekip, zaś teraz dokonano publikacji dokumentów dla wszystkich zainteresowanych stron. Wcześniej FIA wydała oświadczenie, w którym wyraziła chęć ewaluacji nowych zespołów przy pomocy bardzo ścisłej analizy finansowej i technicznej, podobnie jak kryteriów dotyczących zrównoważonego rozwoju i pozytywnego wpływu społecznego.

Oprócz tego kandydatury muszą przedstawić swoje techniczne zdolności oraz zasoby, wliczając w to źródła finansowania. Konieczne jest także udowodnienie sposobu, w jaki mogliby zarządzać różnymi czynnikami tak, aby F1 stała się neutralna węglowo.

Według przedstawionych informacji, nowy zespół będzie mógł dołączyć do stawki najwcześniej w 2025 roku, zaś zainteresowane strony muszą uiścić 20 tysięcy dolarów bezzwrotnej opłaty administracyjnej.

Poprzednie oświadczenie Ben Sulayema spowodowało, że Andretti ogłosiło oficjalną współpracę z General Motors, aby wejść z Cadillakiem do Formuły 1. Niespecjalnie to jednak przekonało samą F1, która nie odniosła się w konkretny sposób do tych wieści.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze