Haas zaprezentował czarne malowanie bolidu na sezon 2023

Amerykański zespół Formuły 1 MoneyGram Haas F1 Team jako pierwsza ekipa ze stawki zaprezentowała barwy na nadchodzący sezon.

Ogłoszony podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2022 nowy sponsor tytularny MoneyGram miał spory wpływ na zmianę barw. Na samochodzie pojawiła się czerń, a dominujący rok temu biały kolor pozostał w górnej części auta i częściowo pokrywie silnika. Przednie skrzydło będzie czerwone wraz z białym napisem sponsora tytularnego.

Czarne sekcje boczne będą nosić nazwisko założyciela zespołu, podobnie jak tylne skrzydło. Biały będzie system halo. Numery kierowców będą w dwóch kolorach: czarnym na nosie auta i białym na pokrywie silnika.

„Bardzo mi miło powitać MoneyGram jako partnera tytularnego na sezon 2023 i kolejne lata, aby zobaczyć naszą pierwszą odsłonę razem jako zespół MoneyGram Haas F1” – powiedział właściciel zespołu, Gene Haas. „Wkraczamy w nowy sezon podbudowani dobrymi występami zespołu w zeszłym roku. Celem na sezon 2023 jest oczywiście zrobienie czegoś więcej z Kevinem Magnussenem i Nico Hülkenbergiem. Wierzę, że mamy doświadczoną parę kierowców, którzy są zdolni do zdobycia punktów w niedzielę”.

Zadowolony z partnerstwa w ekipie Haas jest również prezes i dyrektor generalny MoneyGram Alex Holmes, który nie może doczekać się nowego wyzwania: „To było ekscytujące doświadczenie, gdy dwie globalne organizacje naprawdę połączyły się jako jeden zespół, aby stworzyć MoneyGram Haas F1 Team” – stwierdził. „Ponieważ oboje wkraczamy w zupełnie nową erę z jasnym planem i wizją, jesteśmy gotowi do pracy, aby osiągnąć nowe wyżyny w tym roku. Elegancki projekt symbolizuje to, kim jest MoneyGram. Dziś firma jest gotowa na przyszłość i nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani tym, co ma nadejść”.

Pochwał pod kątem nowego malowania na sezon 2023 F1 nie krył również szef amerykańskiej ekipy Günther Steiner, który nie może się też doczekać startu nowego sezonu: „Oczywiście podzielam entuzjazm wszystkich związany z prezentacją barw, zwłaszcza, że jest to punkt kontrolny w kalendarzu przedsezonowym, co oznacza, że jesteśmy o krok bliżej do zrobienia tego, co naprawdę chcemy robić: ścigać się” – podkreślił Włoch. „Lubię to malowanie, jest to niewątpliwie bardziej wyrafinowany i zmodernizowany wygląd, który nam pasuje, gdyż wraz z nim wkraczamy w nową erę z MoneyGram jako nasz partner tytularny. To ekscytująca pora roku dla Formuły 1 i wspaniale, że jesteśmy pierwsi z prezentacją barw, ale nasza uwaga jest skupiona na wprowadzeniu VF-23 na tor i na przygotowaniach do sezonu. Naprawdę mamy na czym budować przyszłość po zeszłorocznych występach. Cała organizacja ciężko pracowała, aby osiągnąć ten punkt i oczywiście mamy Kevina (Magnussena) i Nico (Hülkenberga), dwóch utalentowanych kierowców zdobywających punkty za kierownicą. Nie mogę się doczekać, aby zacząć sezon”.

Galeria:

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze