Alessandro Bravi przedstawicielem Alfa Romeo F1 Team

Zespół Alfa Romeo F1 Team poinformował, iż dyrektor zarządzający szwajcarskiej ekipy Alessandro Alunni Bravi obejmie stanowisko przedstawiciela zespołu w Formule 1.

Bravi został powołany na dodatkowe stanowisko i będzie przedstawicielem zespołu Alfa Romeo w Formule 1, a więc jego kompetencje będą zbliżone do tych, które posiada stanowisko szefa ekipy. Włoch jest częścią Saubera od sezonu 2017, a od tego sezonu będzie reprezentował zespół we wszystkich oficjalnych funkcjach podczas weekendów wyścigowych i poza torem.

Włoch z wykształcenia jest prawnikiem, a we wcześniejszych latach był menadżerem. Bravi kierował min. karierą Roberta Kubicy i znacznie przyczynił się do powrotu Polaka do Formuły 1.

Mianowanie Alunniego Braviego jest jednym z pierwszych zadań zrealizowanych przez nowego CEO Grupy Sauber, Andreasa Seidla, po rozpoczęciu jego kadencji w szwajcarskiej firmie 9 stycznia. Jak czytamy w oświadczeniu zespołu: „Bravi w będzie współpracował również z działami technicznymi i operacyjnymi, aby kontynuować rozwój i sukcesy zespołu, jednocześnie dostarczając wewnętrznym i zewnętrznym interesariuszom zespołu wartość, z której zespół Alfa Romeo F1 jest znany”.

CEO Grupy Sauber Andreas Seidl jest szczęśliwy, że u swojego boku będzie miał tak doświadczoną osobę, która zna Formułę 1 od podszewki: „Jestem zachwycony, mogąc potwierdzić nominację Alessandro Alunni Bravi na stanowisko Przedstawiciela Zespołu” – powiedział Seidl. „Jego ogromne doświadczenie w sportach motorowych wyposażyło go we wszystkie narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu, a jego dogłębna znajomość zespołu, którego jest częścią od ponad pięciu lat, zapewni stabilność i ciągłość naszego rozwoju”.

„Alessandro reprezentujący zespół podczas mistrzostw Formuły 1 pozwoli mi skupić się na rozwoju Grupy i przygotowaniu się do czekających nas wyzwań i możliwości. Dziękuję Alessandro za wiarę w naszą wizję i witam go na tym dodatkowym stanowisku. Jestem przekonany, że jest to kolejny cenny dodatek do tego, co bez wątpienia nazywamy bardzo silnym zespołem, od kierowców, przez zespół zarządzający, po każdego z naszych pracowników, zdolnych do budowania na ubiegłorocznym sukcesie świetlanej przyszłości dla Saubera”.

Sam Bravi uważa, że jest gotowy podjąć się stawianego przed nim wyzwania, a dodatkowa wizja tego, że będzie częścią wprowadzenia do zespołu marki Audi motywuje go jeszcze bardziej: „Chcę podziękować Andreasowi i naszym akcjonariuszom za ich zaufanie i ponownie wyrazić swoje zaangażowanie w dawanie z siebie wszystkiego, aby sprostać ich oczekiwaniom i reprezentować zespół w najlepszy możliwy sposób” – powiedział Włoch.  „To ogromny przywilej móc dalej pracować z grupą niesamowitych ludzi, którzy przez wiele lat pomogli mi zintegrować się z Grupą Sauber. To, co dali mi w tym czasie pozwoli mi wypełnić to zadanie i reprezentować zespół zgodnie z naszymi wizjami i celami”.

„Jestem w pełni świadomy pracy, jaka nas czeka i stojących przed nami wyzwań. Podchodzę do tego zadania z pokorą, wiedząc, że jestem częścią silnego zespołu, który wykona zadanie i z wiarą, że mamy wszystko, czego potrzeba pomyślnej przyszłości”.

Dodatkowo bardzo interesującym faktem jest to, że w oficjalnym komunikacie prasowym zespołu nie pojawia się już nazwa polskiego sponsora - ORLEN.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Sauber Group

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze