Ferrari potwierdza kierowców rezerwowych i rozwojowych na sezon 2023

Zespół Scuderia Ferrari ogłosił, iż w nadchodzącym sezonie Formuły 1 kierowcami rezerwowymi ekipy z Maranello będą Robert Szwarcman i Antonio Giovinazzi. Izraelczyk i Włoch będzie również ścigać się w serii GT World Challenge Europe oraz WEC.

Ferrari w sezonie 2023 kładzie mocny nacisk na wsparcie głównych kierowców swojego zespołu po stronie nowego symulatora, który został uruchomiony w Gestione Sportiva w zeszłym roku. Charles Leclerc i Carlos Sainz Jr będą mogli liczyć na pomoc po tej stronie nie tylko Szwarcmana i Giovinazziego, ale także doświadczonych kierowców rozwojowych w osobach Antonio Fuoco i Davide Rigona.

Ferrari uważa, że ostatnia wymieniona dwójka kierowców: „udowodniła swoją wartość, jeśli chodzi o dostarczanie inżynierom precyzyjnych i wiarygodnych informacji zwrotnych, co jest jeszcze ważniejsze, biorąc pod uwagę, że aktualnie testy na torze są bardzo ograniczone, więc praca w symulatorze jest obecnie niezbędnym narzędziem, nie tylko w przygotowaniu do każdego wyścigu, ale także jeśli chodzi o rozwój samochodów”.

Oprócz pracy w symulatorze istotnym będzie utrzymanie wymienionych kierowców w rytmie wyścigowym, dlatego Giovinazzi i Fuoco będą się ścigać w Ferrari 499P Hypercar w serii WEC, natomiast Szwarcman i Rigon w nowym Ferrari 296 GT3 w serii GT World Challenge Europe i WEC oraz w czterech rundach IMSA Endurance Cup.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ferrari

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze