FIA wprowadza zmiany w swoich strukturach na poziomie Formuły 1

Międzynarodowa Federacja Samochodowa ogłosiła zmiany w swoich strukturach, które zostały zainicjowane z ramienia Prezydenta FIA Mohammeda Ben Sulayema na początku roku i dotyczą przede wszystkim Formuły 1.

Najważniejsze zmiany zaszły na stanowiskach zarządzających Formułą 1, zwiększając tym samym inwestycje i zasoby w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej świata.

Nikolas Tombazis, który przewodzi zespołowi technicznemu FIA Formuły 1 od 2018 roku i nadzorował rozwój oraz wdrażanie przepisów technicznych na sezon 2022, od teraz przejmie rolę dyrektora ds. samochodów jednomiejscowych. Grekowi podlegać będą dyrektorzy sportowi, techniczni, finansowi oraz dyrektorzy ds. strategii i operacji.: „Jestem podekscytowany i zaszczycony objęciem nowego stanowiska w FIA i jestem bardzo wdzięczny prezydentowi za zaufanie, jakim mnie obdarza” – powiedział Tombazis. „Mamy grupę niezwykle utalentowanych i oddanych ludzi, którzy ciężko pracują, aby zapewnić poziom regulacji wymagany przez Formułę 1 i na który zasługuje. Jestem w pełni przekonany, że ta nowa struktura przeniesie nasze zasoby na wyższy poziom i pozwoli nam ciągle się doskonalić”.

Rolę dyrektora technicznego po Tombazisie przejmie Tim Goss, który wcześniej pracował, jako zastępca Greka od początku sezonu 2021. Goss będzie odpowiedzialny za nadzorowanie wszystkich spraw sportowych, w tym ciągły rozwój kontroli wyścigu i zdalnych operacji, a także przyszłe aktualizacje regulaminu sportowego: „Spędziłem swoje życie zawodowe pracując dla wielu zespołów i organizacji w Formule 1 i nie mogę się doczekać rozpoczęcia kolejnego nowego rozdziału w FIA” – powiedział Brytyjczyk. „Chciałbym podziękować zarówno prezesowi, jak i Stefano Domenicaliemu za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Rozumiem i doceniam wyjątkowe wyzwania związane z pełnieniem funkcji regulatora”.

„Przez lata blisko współpracowałem z wieloma osobami z federacji i nie mogę się doczekać, aby stawić czoła wyzwaniom, które przed nimi stoją - Formuła 1 jest obecnie w świetnej sytuacji i naszym obowiązkiem jest zapewnienie przyszłego zdrowia sportu, który leży u podstaw wszystkiego, co robimy”.

Oprócz powyższych zmian Federico Lodi, który do tej pory kierował zespołem ds. przepisów finansowych FIA od teraz zostaje dyrektorem finansowym Formuły 1, natomiast były dyrektor sportowy, François Sicard obejmie nowe stanowisko w FIA, jako dyrektor ds. strategii i operacji Formuły 1 i będzie odpowiedzialny za długoterminowe planowanie strategiczne, a także za kluczowe działania na torach i logistykę.

Restrukturyzacja FIA na poziomie F1 była jednym z priorytetów Prezydenta FIA Mohammed Ben Sulayema, który chce, aby móc sprawniej zarządzać serią i przez to ją rozwijać: „Poświęciliśmy dużo czasu i wysiłku na dokonanie znaczących i przemyślanych zmian w naszym zespole Formuły 1, aby stworzyć odpowiednią strukturę z odpowiednimi ludźmi do nadzorowania przyszłych regulacji tego sportu. Jestem przekonany, że rozwijając i wzmacniając ludzi w naszej organizacji, a także wnosząc wiedzę i doświadczenie z zewnątrz, jesteśmy w najlepszej możliwej pozycji, aby iść naprzód razem z naszymi partnerami z FOM i zespołami Formuły 1”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej FIA

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze