James Vowles szefem Williams Racing

Były szef strategii w zespole Mercedes-AMG Petronas F1 James Vowles, został potwierdzony, jako nowy szef w zespole Williams Racing. Brytyjczyk swoją funkcję zacznie pełnić 20 lutego.

Vowles będzie dopiero trzecim szefem zespołu w 46-letniej historii ekipy z Grove, wcześniej tę funkcję piastowali Frank Williams i Jost Capito. Brytyjczyk wcześniej pracował dla zespołu Mercedesa, z którym był związany od sezonu 2010 i miał niebagatelny wpływ na mistrzowskie tytuły ekipy spod znaku trójramiennej gwiazdy: „Nie mogę się doczekać startu w Williams Racing. To zaszczyt dołączyć do zespołu o tak niewiarygodnie bogatym dziedzictwie” – powiedział Vowles. „Zespół jest ikoną naszego sportu, którą bardzo szanuję i nie mogę się doczekać tego wyzwania”.

„Williams Racing pokłada we mnie wiarę i zaufanie, a ja zrobię to samo w zamian. Zespół ma ogromny potencjał, a nasza wspólna podróż rozpocznie się już za kilka tygodni. Mercedes bardzo mnie wspierał na mojej drodze i rozstajemy się w doskonałych stosunkach po ponad 20 latach pracy w Brackley. Jestem wdzięczny za wszystko Toto [Wolffowi], a wspólna podróż przez porażki i sukcesy była wyjątkowym doświadczeniem”.

Prezes zarządu Dorilton Capita, który jest właścicielem Williams Racing, Matthew Savage, uważa, że powierzenie kierownictwa Vowlesowi będzie właściwym wyborem i pomoże ekipie z Grove odzyskać dawną świetność: „Cieszymy się, że możemy powitać Jamesa w Williams Racing. Jest jednym z najbardziej szanowanych talentów w Formule 1 i przyniesie osiągi. Był kluczową częścią w uzyskiwaniu najbardziej imponujących wyczynów w sporcie w ciągu ostatnich 15 lat”.

„Kontynuując nasze nieustanne dążenie do osiągania wyników, wierzymy, że powołanie Jamesa wzmacnia nasze zaangażowanie w zapewnienie energicznego, doświadczonego i silnego przywództwa w czasie, gdy przechodzimy do następnej fazy transformacji Williams Racing”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze