Mercedes podał datę prezentacji W14

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team ogłosił datę prezentacji nowego samochodu, którym Lewis Hamilton i George Russell będą rywalizować w cyklu Grand Prix w sezonie 2023.

Zespół z siedzibą w Brackley ogłosił, że nowy model zostanie przedstawiony światu 15 lutego na torze Silverstone, gdzie prawdopodobnie od razu przeprowadzi dzień filmowy.

Mercedes od początku ery hybrydowej, która rozpoczęła się w 2014 roku zdobył siedem tytułów wśród kierowców i osiem tytułów konstruktorów, ale poprzedni rok nie był udany dla ekipy spod znaku trójramiennej gwiazdy.

Tylko jedno zwycięstwo podczas Grand Prix São Paulo w wykonaniu Georga Russella sprawiło, że Mercedes pierwszy raz  w erze hybrydowej nie wygrał żadnej klasyfikacji na koniec sezonu. Problemy z morświnowaniem w samochodzie W13 spowodowały, że przez większą część kampanii niemiecka marka był zmuszony do pogodzenia się z łatką trzeciej siły w Formule 1.

Przyzwoita końcówka sezonu 2022 wlała jednak sporo nadziei i wiary w to, że w sezonie 2023 Mercedes ponownie będzie się liczył w walce o najwyższe cele.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze