Mick Schumacher nowym kierowcą rezerwowym Mercedesa

Mick Schumacher od przyszłego sezonu będzie pełnił funkcję kierowcy rezerwowego zespołu Mercedes-AMG Petronas F1 Team, poinformowała w czwartkowe południe ekipa z Brackley.

Mick Schumacher może wspominać sezon 2022 dwojako. Z jednej strony zdobył on swoje pierwsze punkty w Formule 1, z drugiej zaś został wręcz zdeklasowany przez swojego kolegę zespołowego, Kevina Magnussena. Nie można również zapominać o wielu poważnych i kosztownych dla całego zespołu wypadkach, których winowajcą bardzo często był młody Niemiec. Wszystko to sprawiło, że od przyszłego sezonu w barwach amerykańskiego zespołu zastąpi go jego bardziej doświadczony rodak, Nico Hülkenberg. Z pewnością nie pomógł w tym fakt, że drogi syna Michaela Schumachera oraz Akademii Kierowców Ferrari wraz z końcem tego roku się rozchodzą.

Bez wsparcia mocnej marki w padoku oraz w obliczu słabych wyników kariera Micka stanęła pod znakiem zapytania. Pomocną rękę wyciągnął jednak Mercedes, który dość szybko po ogłoszeniu Magnussena i Hülkenberga w Haasie podkreślił, że Schumacher jest rozważany jako kierowca rezerwowy ekipy z Brackley. Nie powinno to przesadnie dziwić - Michael Schumacher jeździł w barwach Mercedesa w latach 2010-2012, co również dodawało sporo sentymentu do potencjalnej umowy. Równo w południe wszystko stało się jednak jasne - Mick będzie w przyszłym roku pełnił funkcję kierowcy rezerwowego. Dodatkowo będzie miał sporą rolę w rozwoju bolidu W14, a także będzie obecny na każdym wyścigu.

„Jestem zachwycony, że mogę być częścią zespołu Mercedesa. Jestem zdeterminowany, by dać z siebie wszystko i przyczynić się do ich osiągów w wyjątkowo profesjonalnym i konkurencyjnym środowisku. To dla mnie jak nowy początek, jestem podekscytowany i wdzięczny Toto [Wolffowi] oraz wszystkim osobom za zaufanie, jakim zostałem obdarzony” - przyznaje Schumacher. „F1 to fascynujący świat, nigdy nie przestajesz się uczyć. To właśnie dlatego nie mogę się doczekać, aby posiąść więcej wiedzy i wycisnąć z siebie siódme poty z korzyścią dla Mercedesa”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mercedes-Benz

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze