Seidl zostanie nowym prezesem Saubera

Po czterech latach na stanowisku szefa zespołu Formuły 1 McLarena, Andreas Seidl powróci do Hinwil, aby objąć posadę prezesa Sauber Motorsport. Niemiec rozpocznie nową pracę w styczniu 2023 roku, zastępując odchodzącego do Ferrari Frédérica Vasseura.

Seidl rozpoczął swoją karierę w Formule 1 z BMW, pełniąc funkcję szefa działu operacyjnego na torze, najpierw w Williamsie, a następnie w Sauberze. Niemiec następnie przeszedł do programu prototypów Porsche, który poprowadził do trzech kolejnych tytułów mistrzowskich w klasyfikacjach kierowców i producentów Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC oraz trzech zwycięstw w wyścigu 24 godziny Le Mans.

Po rozwiązaniu programu LMP1, Seidl krótko prowadził zespół Formuły E Porsche, by w 2019 roku dołączyć do McLarena w charakterze szefa ekipy. Niemiec odszedł jednak w trybie natychmiastowym, a od stycznia będzie pracować w Sauberze, przejmując część obowiązków Frédérica Vasseura, który przejdzie do Ferrari. Seidl nie będzie jednak szefem zespołu Formuły 1, natomiast będzie prowadzić proces jego rekrutacji.

„Wspaniale będzie dołączyć od stycznia do Sauber Group” – powiedział Seidl. „To zespół z bogatą historią w Formule 1 oraz organizacja, którą znam bardzo dobrze z czterech lat, kiedy pracowałem i mieszkałem w Hinwil. Nie mogę się doczekać, żeby dołączyć do ekipy i pracować ze wszystkimi kolegami w Sauber Group nad ambitnymi celami, które sobie wyznaczyliśmy. Chciałbym podziękować Finnowi Rausingowi oraz wszystkim w Sauber Group za ich wybór. Nie mogę się doczekać, aby spłacić ich zaufanie moją pracą”.

Następcą Seidla w McLarenie został Andrea Stella.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Sauber Group

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze