Ferrari potwierdza Vasseura jako nowego szefa zespołu

Zespół Formuły 1 Scuderia Ferrari nie czekał długo, aby ogłosić zatrudnienie Frédérica Vasseura na stanowisku szefa ekipy. Francuz dopiero co zapowiedział swoje odejście z Saubera w styczniu przyszłego roku.

„Jestem zachwycony i zaszczycony przejęciem dowodzenia nad Scuderią Ferrari na stanowisku szefa zespołu” – powiedział Vasseur. „Dla kogoś z życiową pasją do motorsportu, Ferrari zawsze było dla mnie wierzchołkiem wyścigowego świata. Nie mogę się doczekać, aby pracować z utalentowanym i pełnym pasji zespołem ludzi z Maranello, oddając cześć historii i dziedzictwa Scuderii oraz spisując się dla naszych Tifosi na całym świecie”.

Vasseur pełni rolę szefa zespołu Formuły 1 od 2016 roku, kiedy to dołączył do Renault. Rok później przeniósł się do Saubera, gdzie pozostanie do stycznia przyszłego roku, po czym podejmie pracę w Ferrari. Francuz zajmie miejsce Mattii Binotto, który zdecydował się na odejście z zespołu po 27 latach.

Dyrektor generalny Ferrari Benedetto Vigna dodał: „Cieszymy się, witając Freda Vasseura w Ferrari jako naszego szefa zespołu. W trakcie swojej kariery skutecznie łączył swoje umiejętności techniczne jako inżynier ze zdolnością wydobycia tego, co najlepsze ze swoich kierowców i zespołów. To podejście oraz jego przywództwo są tym, czego potrzebujemy, aby pchnąć Ferrari naprzód z nową energią”.

Źródło: ferrari.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze