Vasseur odejdzie z Saubera, czy to nowy szef Ferrari?

Zespół Alfa Romeo F1 Team ORLEN poinformował, że szef ekipy oraz prezes Sauber Motorsport Frédéric Vasseur opuści swoje stanowisko w styczniu 2023 roku. Po sześciu latach spędzonych w zespole z Hinwil, Francuz prawdopodobnie przejdzie do Ferrari.

„Szykując się do zakończenia mojej przygody z Alfa Romeo F1 Team ORLEN, mogę miło wspominać te sześć wspólnych lat” – powiedział Vasseur. „Mam dług wdzięczności wobec każdego pracownika zespołu, bo to oni postawili ekipę na nogi i zaczęli wspinać się w górę klasyfikacji. Jestem dumny z pracy, jaką dokonaliśmy jako zespół i firma, a jeszcze bardziej z mocnych fundamentów, które położyliśmy przed tym, co nasz czeka. Jestem jednak najbardziej dumny z ludzi, którzy to umożliwili, którzy w tym czasie stali się przyjaciółmi”.

Vasseur dołączył do Saubera w 2017 roku, przejmując stery po Monishy Kaltenborn. Zespół znajdował się wtedy w samej końcówce stawki i dopiero co podpisał umowę na dostawy silników Hondy. Jedną z pierwszych decyzji Francuza było wycofanie się z tej umowy i wzmocnienie dawnych więzi z Ferrari, co otworzyło drzwi do sponsoringu tytularnego ze strony Alfy Romeo. Zespół zakończył sezon 2022 na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej – najwyższym od dołączenia Vasseura, a od 2026 roku zyska status ekipy fabrycznej Audi.

Jest niemal przesądzone, że Vasseur przejdzie do zespołu Ferrari, zajmując miejsce odchodzącego szefa ekipy Matti Binotto. Francuz daje do zrozumienia, że zna już swoją przyszłość: „Ten zespół zawsze będzie dla mnie jak dom i będę im kibicował gdziekolwiek pójdę. Wiele się nauczyłem jako prezes i szef zespołu i czuję, że każdy dzień przygotowywał mnie na to, co mnie czeka. Wiem, że Alfa Romeo F1 Team ORLEN będzie rosnąć w siłę i nie mogę się doczekać, aby w kolejnych latach widzieć ich rywalizujących w czołówce”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Sauber Group

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze