Audi przyłącza się do wirtualnych wyścigów Formuły 1

Fani Formuły 1 będą musieli jeszcze trochę poczekać, zanim na początku 2026 roku Audi po raz pierwszy wystartuje w najwyższej klasie sportów motorowych. To oczekiwanie skraca jednak pojawienie się bolidu Audi w świecie wirtualnym. Od dziś samochód z czterema pierścieniami w logo jest już oficjalnie dostępny w stworzonej przez firmę Codemasters grze wyścigowej EA SPORTS F1® 22.

Pod koniec sierpnia, podczas Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps, Audi ogłosiło swój start w Formule 1 i jednocześnie zaprezentowało bolid w specjalnym, startowym malowaniu Audi F1. EA SPORTS i Codemasters odtworzyły ten samochód w najdrobniejszych szczegółach i włączyły go do gry F1® 22 w jej najnowszej aktualizacji.

„Nie każdy może zostać częścią oficjalnej symulacji Formuły 1 już na trzy lata przed swoim pierwszym wyścigiem” – powiedział Henrik Wenders, szef marki Audi. „Nasz samochód pokazowy od pierwszej chwili swoim efektownym wyglądem i kolorystyką typową dla Audi wywołał spore poruszenie w świecie sportów motorowych. Wszędzie, gdzie był pokazywany, reakcje były niezwykle pozytywne. Jestem przekonany, że zdobędzie również wielu fanów w świecie wirtualnym”.

Firma EA SPORTS jest uważana za wiodącego twórcę gier sportowych na konsole i PC. F1® 22 to najnowsza wersja oficjalnej gry wideo Mistrzostw Świata FIA Formuły 1, dostępna na konsole PlayStation, Xbox i PC – także w VR na PC. W grze uwzględniono wszystkie aktualne zespoły, kierowców i tory. Audi jest częścią „Podium Pass Series 4 VIP tier” i jest dostępne dla graczy od 7 grudnia 2022 r.

„Gdy Audi ogłosiło, że dołączy do sieciowych wyścigów F1, emocje sięgnęły zenitu” – powiedział Paul Jeal, F1 Senior Franchise Director w firmie Codemasters. „Jesteśmy podekscytowani możliwością dostarczenia oszałamiającego launch livery graczom EA SPORTS F1 22 w ramach Podium Pass Series 4, pozwalając jednocześnie Audi ugruntować swoją pozycję pretendenta do tytułu w wirtualnym świecie, jeszcze przed debiutem na żywo w 2026 roku”.

W realnym świecie Audi będzie startować w Mistrzostwach Świata FIA Formuły 1 począwszy od sezonu 2026. W tym celu, we współpracy ze szwajcarskim zespołem wyścigowym Sauber, utworzono własny zespół fabryczny. Pierwsze testy planowane są na rok 2025. W zakładach w Neuburgu nad Dunajem Audi opracowuje własną jednostkę napędową na potrzeby nowych przepisów Formuły 1, które będą obowiązywać od 2026 roku i stanowią duży krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Jednostki napędowe będą bardziej wydajne niż obecnie, ponieważ znacznie wzrośnie udział energii elektrycznej i stosowane będzie neutralne pod względem emisji CO2 i zgodne z normami UE paliwo syntetyczne.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze