Sprinty posłużą do eksperymentu z DRS-em

Sześć wyścigów sprinterskich w sezonie 2023 Formuły 1 zostanie wykorzystanych w celu wypróbowania potencjalnych zmian w regulaminie mistrzostw świata na 2024 rok.

Podczas posiedzenia Komisji F1 w Abu Zabi, zatwierdzono propozycję przyspieszenia aktywacji systemu DRS o jedno okrążenie po starcie wyścigu oraz wznowieniu rywalizacji po okresie samochodu bezpieczeństwa.

Obecnie system redukcji docisku DRS jest aktywowany po przejechaniu dwóch okrążeń. Skrócenie tego czasu o połowę ma sprawić, że stawka nie zdąży się rozjechać i DRS będzie lepiej spełniać swoje zadanie uatrakcyjnienia rywalizacji.

Rozwiązanie to będzie wypróbowane podczas wszystkich sześciu sprintów w sezonie 2023, a jeśli się sprawdzi, będzie wprowadzone w całym sezonie 2024.

FIA zatwierdziła także zmiany w przepisach finansowych, polegające na uproszczeniu zasad odliczenia kosztów uszkodzeń poniesionych w sprintach. Ich limit został ponadto podniesiony ze 150 do 300 tysięcy dolarów na każdy sprint.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze