Ricciardo zostanie kierowcą rezerwowym Red Bulla

Daniel Ricciardo powróci do swojego dawnego zespołu Red Bull Racing. Nie będzie jednak jednym z kierowców wyścigowych ekipy z Milton Keynes, a zawodnikiem rezerwowym.

Taką informację zdradził w piątek konsultant mistrzowskiej ekipy Helmut Marko, w rozmowie z niemiecką telewizją w padoku toru Yas Marina: „Ricciardo będzie naszym trzecim kierowcą. Mamy wielu sponsorów, musimy robić przejazdy pokazowe i inne, a on jest oczywiście jednym z najbardziej znanych i pasujących”.

Australijczyk ścigał się w Formule 1 nieprzerwanie od momentu swojego debiutu w połowie sezonu 2011. Choć pierwsze wyścigi przejechał dla zespołu HRT, był związany z Red Bullem i już w następnym sezonie był kierowcą rezerwowym Scuderii Toro Rosso, a dwa lata później przeszedł do głównego zespołu. Do 2018 roku odniósł w nim siedem zwycięstw i dwukrotnie kończył sezon w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze