Haas zakończy współpracę z Schumacherem

Zespół Formuły 1 Haas poinformował, że Mick Schumacher nie będzie ich kierowcą w sezonie 2023 mistrzostw świata. Niemiec reprezentował amerykańską ekipę od 2021 roku.

„Chciałbym podziękować Mickowi Schumacherowi za jego wkład w zespół przez ostatnie dwa lata” – powiedział szef ekipy Günther Steiner. „Osiągnięcia Micka w niższych kategoriach były znane każdemu i dalej rozwijał się jako kierowca w zespole Haas, czego zwieńczeniem były pierwsze punkty w Formule 1 w tym sezonie. Choć zdecydowaliśmy się rozejść, cały zespół życzy Mickowi wszystkiego najlepszego w kolejnych krokach jego kariery i na przyszłość”.

Schumacher dodał: „To będzie mój ostatni wyścig z zespołem Haas. Nie chcę ukrywać faktu, że jestem bardzo rozczarowany decyzją o nieprzedłużeniu kontraktu. Mimo wszystko, chciałbym podziękować Haasowi i Ferrari za danie mi okazji. Te wspólne lata pomogły mi dojrzeć zarówno technicznie jak i jako człowiek. Zwłaszcza w trudnych momentach zdawałem sobie sprawę z tego, jak bardzo kocham ten sport. Droga była czasem wyboista, ale robiłem regularne postępy, wiele się nauczyłem i wiem z pewnością, że zasługuję na miejsce w Formule 1. To nie jest dla mnie zakończony temat, a niepowodzenia tylko czynią silniejszym. Będę ciężko walczył o powrót na pola startowe”.

Najlepszym rezultatem Schumachera było szóste miejsce podczas Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring. W sezonie 2022 zdobył jak dotąd 12 punktów.

Źródło: haasf1team.com

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze