McLaren zaprezentował specjalne malowanie bolidu na GP Abu Zabi

Zespół McLaren ujawnił jednorazowe malowanie swojego bolidu MCL36 na kończący tegoroczny sezon Formuły 1 wyścig o Grand Prix Abu Zabi.

Jest to efekt współpracy ze sponsorem ekipy – firmą Vuse – w ramach kampanii Driven by Change, która powstała w 2021 roku. Projekt opracowała z kolei libańska artystka Anna Tangles. Malowanie pojawi się na bolidach MCL36 Lando Norrisa i Daniela Ricciardo w ten weekend na torze Yas Marina.

„Jako wieloletni fan F1, nigdy nie wierzyłam, że pewnego dnia będę miała swoje dzieło sztuki zaprezentowane na Grand Prix – i to wszystko dzięki Driven by Change” – powiedziała Tangles. „Poświęcam swój wolny czas na szkolenie i zachęcanie innych artystów, szczególnie innych twórczyń z Bliskiego Wschodu, do rozwoju swojej pasji i umiejętności, więc to przywilej być częścią społeczności, która wspiera te same ambicje wzmacniania w ten sposób niedostatecznie reprezentowanych artystów".

McLaren wkracza finał sezonu zajmując piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Po podwójnie nieukończonym wyścigu w São Paulo na torze Interlagos, ekipa traci do Alpine 19 punktów.

Galeria:

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze