Binotto blisko odejścia z Ferrari

Utrata stanowiska szefa zespołu Ferrari przez Mattię Binotto wydaje się być przesądzona. Największy włoski dziennik La Gazzetta dello Sport informuje, że prezes włoskiej ekipy John Elkann, podjął ostateczną decyzję w tej sprawie.

Do oficjalnej zmiany na najważniejszym szczeblu zespołu miałoby dojść od pierwszego stycznia przyszłego roku, a obowiązki po Binotto przejąłby Frederic Vasseur, który obecnie piastuje identyczne stanowisko w ekipie Alfa Romeo. Francuz już w zeszłym roku bym przymierzany do zarządzania włoską ekipą w Formule 1, ale kluczowa decyzja w tej sprawie nie zapadła.  

Cierpliwość po stronie prezesa Ferrari miała się wyczerpać po ostatnim weekendzie Grand Prix w Brazylii, gdzie borykający się z problemami od początku sezonu Mercedes przegonił pod względem tempa ekipę z Maranello.

Przede wszystkim jednak Binotto ma zapłacić cenę za czteroletni okres zarządzania, kiedy to nie był w stanie walczyć o mistrzowski tytuł. Nawet w obecnym sezonie, kiedy konstrukcja F1-75 wydawała się być skuteczną bronią do osiągnięcia tego celu, problemy z niezawodnością i kuriozalne decyzje strategiczne sprawiły, że w połowie sezonu Ferrari nie było w stanie nawiązać walki o zwycięstwa.

Binotto ma za sobą również skazę w postaci kontrowersji wokół afery z jednostką napędową z sezonu 2019, która zakończyła się tajnym porozumieniem pomiędzy Ferrari i FIA, co w dalszym okresie przełożyło się na posuchę w zwycięstwach podczas Grand Prix w dwóch kolejnych latach. 

Zespół Ferrari na tę chwilę odcina się od spekulacji i wydał w tej sprawie komunikat, co może jeszcze świadczyć o tym, że Binotto w jakiś sposób uratuje posadę: „W związku ze spekulacjami, które pojawiły się w niektórych mediach prasowych na temat pozycji szefa zespołu Scuderia Ferrari, Mattii Binotto, Ferrari ogłasza, że są to całkowicie bezpodstawne plotki”.

Z kolei Frederic Vasseur zapytany o to, czy odniesie się do medialnych doniesień na temat jego roli w Ferrari odparł krótko: „bez komentarza”.

Na dodatek dobrze poinformowany w sprawach Ferrari włoski dziennikarz Leo Turrini, powiedział, że włoski inżynier Simone Resta wróci w przyszłym sezonie do Ferrari, po tym jak został wysłany najpierw do Alfy Romeo, a następnie do Haasa za złe relacje z Mattią Binotto. To może jeszcze bardziej wskazywać na to, że koniec Binotto w Ferrari jest bliski.

Źródło: La Gazetta dello Sport

 

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze