Drugovich zadebiutował w bolidzie F1 na Silverstone

Felipe Drugovich zasiadł po raz pierwszy za kierownicą bolidu Formuły 1 podczas specjalnego testu na torze Silverstone, gdzie przejechał 300 km w zeszłorocznym Astonie Martinie AMR21.

Test ten był niezbędny z punktu widzenia superlicencji, aby mógł on wziąć udział w przyszłym tygodniu w pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Abu Zabi, kiedy to pojedzie samochodem Lance’a Strolla.

Obecnie, a także w przyszłym roku Drugovich będzie kierowcą rezerwowym Astona Martina. Dokonał tego po wywalczeniu tegorocznego tytułu mistrza Formuły 2, a zapewnił sobie to jeszcze na torze Monza, na jedna rundę przed zakończeniem sezonu w Abu Zabi.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Felipe Drugovich specjalnie dla ŚwiatWyścigów.pl

„To niesamowite, że po raz pierwszy pojechałem bolidem Formuły 1” – powiedział Drugovich. „Dużo się nauczyłem, a ponadto wykonaliśmy całą niezbędną pracę oraz przejechaliśmy wymagany dystans, aby być gotowym na Abu Zabi”.

 „Pogoda nie była zbyt sprzyjająca, ale zrobiliśmy kilka okrążeń na oponach przeznaczonych na suchą nawierzchnię, zanim pod koniec dnia jeździliśmy na deszczówkach. Osiągi samochodu były \ imponujące: na przykład płynność zmiany biegów i przyczepność boczna dawała mi możliwość wjechania z dużą prędkością w zakręty. Naprawdę podobał mi się ten dzień; to była moja pierwsza szansa na rozpoczęcie właściwej współpracy z zespołem na torze. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy to umożliwili”.

Oprócz występu w pierwszym treningu przed Grand Prix Abu Zabi, Brazylijczyk wystąpi wspólnie z Astonem Martinem również w posezonowym teście na torze Yas Marina we wtorek 22 listopada.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze