De Vries w gotowości w razie konieczności zastąpienia Norrisa

Nyck de Vries przeszedł procedurę przymiarki fotela w McLarenie ze względu na ewentualność zastąpienia mającego problemy zdrowotne Lando Norrisa podczas Grand Prix Sao Paulo.

Norris w czwartek został w hotelu z podejrzeniem zatrucia pokarmowego, chociaż oczekuje się, że kierowca będzie w stanie dojść do siebie przed piątkowym pierwszym treningiem i kwalifikacjami. McLaren jednak zdecydował się na dodatkowe przygotowania i dokonał przymiarki fotela dla swojego kierowcy rezerwowego w ten weekend, de Vriesa.

Holender, który dołączy w przyszłym roku do AlphaTauri, ścigał się już w tym sezonie w zastępstwie za Alexa Albona podczas Grand Prix Włoch na torze Monza. Oprócz tego wziął udział w piątkowych treningach dla Mercedesa i Astona Martina. Jeśli zasiądzie w piątek za kierownicą McLarena, wówczas zaliczy jazdę wszystkimi bolidami z silnikami Mercedesa w trakcie jednego sezonu.

W chwili obecnej niewiele wskazuje na to, aby de Vries miał faktycznie zastąpić Norrisa, jednak istnieje możliwość wystawienia Holendra do kwalifikacji, zaś Norris mógłby powrócić na tor w sobotę. Jeśli tak by się stało, Norris wziąłby udział w sobotnim FP2, co wystarczyłoby, aby został dopuszczony do startu w sprincie z końca stawki, a także przystąpić do niedzielnego wyścigu Grand Prix.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze