Sargeant wystąpi w drugim treningu GP São Paulo

Logan Sargeant otrzyma dodatkową szansę na występ w sesji treningowej podczas Grand Prix São Paulo. Co ciekawe, przystąpi on do drugiego, a nie pierwszego treningu.

Jako że w nadchodzący weekend na torze Interlagos zostanie rozegrany sprint, pierwszy trening będzie jedyny przed piątkowymi popołudniowymi kwalifikacjami, a przygotowania z tym związane mogą być kluczowe. Przy tym formacie weekendu FP2 jest poświęcana przede wszystkim na tempie wyścigowym z myślą o późniejszym sprincie oraz niedzielnym wyścigu. Dodatkowo ta sesja jest już rozgrywana w okresie parku zamkniętego, w wyniku czego Williams zdecydował się poświęcić tę sesję i dać Sargeantowi dodatkową szansę na występ oraz zdobycie ważnego dla niego punktu do zdobycia superlicencji.

Już wcześniej szef Williamsa Jost Capito przyznał, że Sargeant zostanie kierowcą etatowym zespołu w sezonie 2023, zakładając, że zapewni sobie obowiązkową superlicencję. Większość z nich zdobędzie dzięki ukończeniu sezonu Formuły 2, który kończy się w Abu Zabi. Żeby jednak zwiększyć szanse, może on zdobyć kolejny punkt do superlicencji za występ w każdym treningu F1, ale pod warunkiem, że przejedzie co najmniej 100 km. W Meksyku również wystąpił on w treningu, jednak ze względu na czerwone flagi zabrakło mu jednego okrążenia, aby przejechać łącznie wymagany dystans.

„Będzie to coś nietypowego w czasie weekendu ze sprintem, a ponadto trudniejsze niż zwykle przy użyciu bolidu Alexa [Albona] ze względu na zasady parku zamkniętego podczas FP2” – powiedział Dave Robson, szef ds. wydajności bolidów Williamsa. „Mimo to doświadczenie, które zdobędzie Logan, jest bezcenne, a danie mu kolejnej szansy do dobra inwestycja w jego przyszłość. W Austin oraz Meksyku wykonał doskonałą pracę i jesteśmy pewni, że zrobi to ponownie pomimo nietypowego formatu weekendu”.

Dla Sargeanta będzie to jednocześnie debiut na torze Interlagos, a przejechane kilometry będą cenne z punktu widzenia jego potencjalnego przyszłorocznego pierwszego sezonu w Formule 1.

„Nie mogę doczekać się powrotu do bolidu FW44 na drugi trening w São Paulo” – mówił Sargeant. „Nie mogę się doczekać, aby kontynuować postęp wraz z zespołem oraz skorzystać z doświadczenia, które zdobyłem w Austin i Meksyku. Możliwość jazdy na tak kultowym torze Interlagos, który zawiera nachylone zakręty oraz eski Senny, to wspaniałe uczucie. Jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich w Williamsie za powierzenie mi kolejnej szansy na znalezienie się za kierownicą”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze