Vandoorne kierowcą rezerwowym Astona Martina w przyszłym roku

Aston Martin ogłosił, że aktualny mistrz świata Formuły E Stoffel Vandoorne zostanie kierowcą rezerwowym zespołu w przyszłym sezonie Formuły 1.

Vandoorne, który w przeszłości startował w F1 w McLarenie, w minionym sezonie Formuły E został mistrzem świata, reprezentując barwy Mercedesa-EQ i jeżdżąc u boku Nycka de Vriesa, który z kolei będzie startować w AlphaTauri.

Belg zostanie jednak w Formule E, gdzie zamierza bronić tytułu w zespole DS Penske, jednocześnie pełniąc rolę kierowcy rezerwowego w Astonie Martinie na wypadek niedyspozycyjności Fernando Alonso lub Lance’a Strolla. Ze względu na napięty kalendarz, będzie on dzielił obowiązki rezerwowego razem z Felipe Drugovichem, który w tym roku został mistrzem Formuły 2.

„Wkroczenie w rolę kierowcy rezerwowego w Formule 1 jest niesamowicie ekscytujące i jestem zachwycony, że mogę to robić z Astonem Martinem” – powiedział Vandoorne. „Z dużym zainteresowaniem obserwowałem, jak zespół rozwijał się i rozszerzał operacyjnie i wiem, jak niesamowicie trzeba być zdeterminowanym, aby dokonać postępu w każdym obszarze”.

„Dołączenie do Fernando, którego znam już z mojej kariery wyścigowej w Formule 1, oraz Lance'a, aby pomóc im rozwijać i ulepszać przyszłoroczny samochód, będzie świetną pracą. Naprawdę nie mogę się doczekać wyzwania – i nagrody – związanych ze współpracą z całą organizacją w Silverstone”.

Vandoorne dołączył do Formuły 1 w sezonie 2017 po wywalczeniu mistrza serii GP2 dwa lata wcześniej. W 2016 roku wystąpił w jednym wyścigu w Bahrajnie, gdzie zastąpił kontuzjowanego Fernando Alonso. W czasie swoich występów w McLarenie wystartował łącznie w 41 wyścigach, a jego najlepszym rezultatem było dwukrotnie siódme miejsce w GP Singapuru i GP Malezji 2017.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Astona Martina

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze