Magnussen z karą cofnięcia do GP Meksyku

Kevin Magnussen został ukarany cofnięciem na starcie wyścigu o Grand Prix Meksyku o pięć pól za założenie do jego Haassa nowego silnika spalinowego na resztę weekendu.

W pierwszym treningu bolidem Duńczyka jeździł kierowca rezerwowy Pietro Fittipaldi, który wypełniał tegoroczny obowiązek zespołów związany z wystawieniem juniorów w co najmniej dwóch piątkowych sesjach. Brazylijczyk jednak zatrzymał się na torze z powodu awarii. Jak się okazało, zespół musiał wymienić silnik spalinowy (ICE), który został założony jeszcze przed drugim treningiem.

Jako że jest to już szósty silnik spalinowy dla Magnussena, podczas gdy w trakcie sezonu w alokacji dostępne są jedynie trzy silniki, kierowca został ukarany cofnięciem na starcie wyścigu o pięć pól.

Oprócz Duńczyka, karę cofnięcia przed zmaganiami na Autódromo Hermanos Rodríguez posiada również Lance Stroll. W GP Stanów Zjednoczonych został on uznany spowodowania kolizji z Fernando Alonso, a w Meksyku zostanie cofnięty o trzy pola względem rezultatu uzyskanego w sobotnich kwalifikacjach.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze