Meksyk pozostanie w kalendarzu F1 co najmniej do 2025 roku

Formuła 1 potwierdziła, że Meksyk będzie rundą mistrzostw świata przynajmniej do sezonu 2025 dzięki osiągnięciu porozumienia i przedłużeniu aktualnego kontraktu.

Wyścig w stolicy Meksyku cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz popularnością, odkąd dołączył do kalendarza w 2015 roku. Jedynie runda w sezonie 2020 nie odbyła się z powodu pandemii.  Wówczas umowa była krótkoterminowa, a organizatorzy przeszli na inny model finansowy i stracili dofinansowanie ze strony państwa, które fundowało rundę przez pięć lat. Stwierdzono jednocześnie, że zysk z biletów mógł być większy, gdyby tylko zostały dodane dodatkowe miejsca na trybunach. 

Nadchodzący wyścig w Meksyku miał być ostatnim według dotychczasowej umowy. Jeszcze jednak przed domową rundą Sergio Péreza podpisano przedłużenie kontraktu do 2025 roku, a jednocześnie potwierdzono, że przyszłoroczne zmagania odbędą się 29 października.

„Bardzo się cieszę z ogłoszenia, że Formuła 1 będzie ścigać się w Meksyku przez kolejne trzy lata w ramach nowej umowy” – powiedział Stefano Domenicali, szef Formuły 1. „Każdego roku wyścig przyciąga wielu oddanych fanów, a atmosfera jest niesamowita i wiem, że wszyscy będą podekscytowani tymi informacjami. Chcę podziękować Claudii Sheinbaum, burmistrzowi miasta Meksyk oraz [promotorowi wyścigu] Alejandro Soberonowi i jego zespołowi za ich ciągłe zaangażowanie w Formułę 1 i trwający sukces wydarzenia”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze