De Vries zastąpi Russella w pierwszym treningu GP Meksyku

Mercedes poinformował, że Nyck de Vries wystąpi w pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Meksyku, zasiadając za kierownicą bolidu George’a Russella.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w trakcie sezonu wszystkie zespoły muszą poświęcić dwa piątkowe treningi dla juniorskiego kierowcy, który wystartował w dwóch lub mniej wyścigach. Dla de Vriesa będzie to drugi występ w Mercedesie, poprzednio jeżdżąc W13 w piątek przed GP Francji.

Dla Holendra to już czwarty start w piątkowym treningu w tym roku. Wcześniej podobne obowiązki spełniał również dla Astona Martina oraz Williamsa. Dla tego drugiego zespołu wystartował również w wyścigu o GP Włoch na torze Monza, gdzie zastąpił Alexa Albona. Wówczas w swoim debiucie wywalczył dwa punkty za zajęcie dziewiątego miejsca.

Wiadomo już, że de Vries od przyszłego roku będzie kierowcą etatowym. Mistrz świata Formuły E przejdzie do rodziny Red Bulla i zostanie zawodnikiem AlphaTauri, stając się zespołowym kolegą Yukiego Tsunody.

Sam Tsunoda nie wystąpi w pierwszym treningu na Autódromo Hermanos Rodríguez. AlphaTauri także zamierza zrealizować swój obowiązek treningu z udziałem juniora, a w tym celu skorzysta z usług Liama Lawsona.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze