Rozmowy Red Bull-FIA w sprawie limitu budżetowego zawieszone po śmierci Dietricha Mateschitza

Negocjacje pomiędzy Red Bull Racing a FIA w sprawie przekroczenia przez ekipę z Milton Keynes ubiegłorocznego limitu budżetowego zostały zawieszone ze względu na śmierć właściciela Red Bulla, Dietricha Mateschitza.

W weekend Grand Prix Stanów Zjednoczonych Red Bull prowadził dialog z organem zarządzającym F1 w kwestii uzgodnienia kary za potwierdzone nieznaczne przekroczenie limitu budżetowego w sezonie 2021, który wynosił 145 milionów dolarów. FIA miała zaproponować wcześniej wymiar tej kary, jednak szczegóły w tej sprawie nie zostały jak dotąd ujawnione.

W trakcie weekendu na Circuit of the Americas szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner, był widziany kilkukrotnie z prezydentem FIA, Mohammedem Ben Sulayemem, a wiele wskazywało na to, że ugoda miała zostać wkrótce ogłoszona. Plany te musiały jednak zostać zmienione po śmierci właściciela Red Bulla, Dietricha Mateschitza, który zmarł w sobotę w wieku 78 lat.

W niedzielę Red Bull poinformował, że ogłoszenie wszelkich ustaleń zostanie przełożone w czasie: „Ze względu na śmierć pana Mateschitza wszystkie rozmowy z FIA wokół limitu budżetowego i kolejnych kroków są wstrzymane do odwołania. Termin porozumienia został przedłużony i oczekujemy, że rozmowy będą wznowione w połowie tygodnia”.

Przekroczenie limitu przez Red Bulla to jeden z głównych tematów ostatnich tygodni w Formule 1. Horner po raz pierwszy publicznie odniósł się do kwestii w sobotę podczas konferencji prasowej szefów zespołów, kiedy to skrytykował konkurencyjne ekipy za zorganizowanie swego rodzaju kampanii prowadzącej do ogłoszenia jak najwyższej kary za «niewielkie» przekroczenie wyznaczonego budżetu. Red Bull nie zmienił jak dotąd swojego stanowiska, zaś Horner dodał, że zespół tak naprawdę nie miał żadnej korzyści z nadprogramowego wydatku, który według szefa zespołu wyniósł «kilkaset tysięcy dolarów».

Formułą 1 uczci minutą ciszy pamięć Mateschitza tuż przed hymnem Stanów Zjednoczonych, na kilkanaście minut przed rozpoczęciem wyścigu.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze