Sargeant zostanie kierowcą Williamsa, jeśli zdobędzie superlicencję

Szef Williamsa Jost Capito potwierdził przed Grand Prix Stanów Zjednoczonych, że Logan Sargeant zostanie kierowcą etatowym zespołu, jeśli otrzyma superlicencję na zakończenie tegorocznego sezonu Formuły 2.

Sargeant był jednym z kilku kandydatów do zajęcia fotela Nicholasa Latifiego, którego kontrakt z Williamsem nie zostanie przedłużony. Amerykański kierowca, który wziął udział w pierwszym treningu na Circuit of the Americas, pojawi się w sesjach FP1 także w Meksyku oraz na zakończenie sezonu w Abu Zabi, podobnie jak w testach na torze Yas Marina. Dodatkowo Capito podczas sobotniej konferencji szefów zespołów poinformował, że jeśli Sargeant zdobędzie superlicencję, otrzyma awans do roli kierowcy etatowego Williamsa, gdzie będzie zespołowym kolegą Alexa Albona.

Sargeant aktualnie ściga się w Formule 2, gdzie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców, a ponadto wygrał dwa wyścigi. Do końca mistrzostw pozostała jedynie runda w Abu Zabi.

„Czujemy, że jest gotowy do ścigania i jeśli spełni warunki wymagane do zdobycia superlicencji po Abu Zabi, będzie naszym drugim kierowcą w przyszłym roku” – powiedział Capito.

Dodatkowe treningi dla Sargeanta mają mu faktycznie pomóc w zapewnieniu superlicencji, do której potrzebne jest zdobycie 40 punktów. W chwili obecnej posiada ich 27 za wyniki w Formule 3, a także powinny mu przysługiwać dodatkowe dwa punkty za zakończenie tych mistrzostw bez otrzymania kar. Na jego koncie dopisano punkt za udział w pierwszym treningu przed GP Stanów Zjednoczonych, a dodatkowe dwa punkty otrzyma za treningi w Meksyku oraz Abu Zabi. Kolejne dwa oczka będzie mógł uzyskać za czysty sezon F2, jeśli w Abu Zabi także przejedzie weekend bez incydentów z jego udziałem.  

Za to wszystko powinien mieć 34 punkty, zatem ósme miejsce w na koniec sezonu F2 dałoby mu superlicencję. Zważywszy na aktualną sytuację w klasyfikacji kierowców tej serii, Sargeant nie powinien mieć większych problemów z zabezpieczeniem satysfakcjonującego rezultatu w Abu Zabi oraz ostatecznie w całych mistrzostwach. W przypadku bardziej pechowego weekendu na Yas Marina, gdzie mógłby otrzymać karne punkty, wówczas szóste miejsce na koniec sezonu F2 wystarczy mu do superlicencji.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze