Formuła 1 pracuje nad własną serią wyścigową dla kobiet

Formuła 1 ma w planach zorganizowanie nowej kategorii wyścigowej dla kobiet, aby w ten sposób otworzyć dla nich jasną drogę w stronę szczytu sportów motorowych.

Miałaby to być inna seria niż W Series, która musiała przedwcześnie zakończyć tegoroczny sezon wskutek problemów finansowych. Oczekuje się, że nowa kategoria wyścigowa, wspierana przez F1, ma zaistnieć już w przyszłym roku.

Na ten moment nie są znane dodatkowe szczegóły w tej sprawie, jednak rzecznik prasowy poinformował, że Formuła 1 jest zaangażowana w prace nad udostępnieniem kobietom większych możliwości w sportach motorowych. Według informacji, działania w tej kwestii są już zaawansowane, a nowa seria ma mieć zapewnione wsparcie finansowe. Seria ta miałaby udostępniać około 12-15 miejsc w fotelach, a także jest skierowana dla kobiet już od 16 roku życia.

Jeśli powstanie nowej kategorii zmaterializuje się, byłoby to dodatkowo problematyczne dla samej W Series, która w tym sezonie była serią towarzyszącą podczas wybranych weekendów wyścigowych Formuły 1 i tenże status może stracić.

Planowane wyjazdy do Stanów Zjednoczonych oraz Meksyku na zakończenie sezonu W Series musiały zostać odwołane ze względu na brak wystarczających funduszy. Jamie Chadwick została po raz trzeci mistrzynią serii, chociaż nadal oczekuje na możliwości startów w innych seriach wyścigowych, jak chociażby w Formule 3.

Źródło: bbc.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze