Latifi cofnięty o 5 pozycji na starcie GP Japonii

Nicholas Latifi otrzymał karę cofnięcia o 5 pozycji na starcie nadchodzącego wyścigu F1 w Japonii za spowodowanie kolizji z Guanyu Zhou w Grand Prix Singapuru.

Na siódmym okrążeniu przesychającego nocnego wyścigu Zhou próbował wyprzedzić Latifiego w walce o 18. miejsce. W piątym zakręcie kierowca Alfy Romeo zdecydował się na manewr po wewnętrznej, jednak w tym samym czasie Latifi zajechał drogę rywalowi, wpychając go w bandę. Doszło do kolizji, która skutkowała końcem wyścigu dla Zhou. Latifi także zderzył się ze ścianą i chociaż dojechał do alei serwisowej, Williams wycofał go z dalszego udziału.

Sędziowie jeszcze w trakcie wyścigu zbadali ten incydent i winą obarczyli Latifiego. W wydanej decyzji Kanadyjczyk otrzymał karę cofnięcia o 5 pól startowych do Grand Prix Japonii, a do jego konta przypisano dodatkowo dwa punkty karne. Za okres ostatnich 12 miesięcy ma on ich łącznie 3.

„Stewardzi przejrzeli dowody wideo i ustalili, że Latifi był w przeważającej mierze winny kolizji” - czytamy w decyzji. „Zhou próbował wyprzedzić Latifiego na prostej, na dojeździe do zakrętu 5 i miał wystarczająco dużo miejsca, zajmując normalną linię wyścigową. Latifi zjechał w lewo, nie pozostawiając szerokości jednego samochodu dla Zhou i powodując znaczną kolizję między samochodami”.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze