F1 w końcu zwiększy liczbę sprintów

Odrzucony przed sezonem 2022 pomysł zwiększenia ilości wyścigów sprinterskich w Formule 1 zyskał w końcu aprobatę Światowej Rady Sportów Motorowych FIA WMSC. W sezonie 2023 zostanie rozegranych sześć krótszych wyścigów o punkty do klasyfikacji mistrzostw świata.

„Cieszę się, że możemy potwierdzić obecność sześciu sprintów od sezonu 2023” – powiedział szef Formuły 1 Stefano Domenicali. „Budujemy na sukcesie nowego formatu, wprowadzonego po raz pierwszy w 2021 roku. Sprint zapewnia akcję przez trzy dni, a wszyscy kierowcy walczą o coś od początku w piątek do głównego wyścigu w niedzielę, co dodaje dramaturgii i ekscytacji do całego weekendu. Reakcje ze stony fanów, zespołów, promotorów i partnerów były bardzo pozytywne, a ten format dodaje nowego wymiaru Formule 1 i wszyscy chcemy zapewnić jego sukces w przyszłości”.

Tak jak dotychczas, wyścigi sprinterskie będą odbywać się w sobotę, a tradycyjna sesja kwalifikacyjna zostanie w te weekendy przesunięta na piątek.

W 2021 roku sprinty zostały rozegrane na Silverstone, Monzy oraz Interlagos. W tym roku dwa zostały już rozegrane na Imoli oraz Red Bull Ringu, a ostatni będzie miał miejsce w São Paulo. Władze Formuły 1 nie zdecydowały jeszcze co do lokalizacji przyszłorocznych sprintów.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze