Zhou zostaje w Alfie Romeo na kolejny sezon

Zespół Alfa Romeo F1 Team Orlen pozostanie przy swoim obecnym składzie kierowców w sezonie 2023. Nowy kontrakt podpisał bowiem tegoroczny debiutant Guanyu Zhou.

„Jestem szczęśliwy i wdzięczny Alfa Romeo F1 Team Orlen za możliwość pozostania w zespole na kolejny sezon” – powiedział jedyny Chińczyk w stawce mistrzostw świata. „Wejście do Formuły 1 było spełnieniem marzeń i nigdy nie zapomnę uczucia rywalizacji w moim pierwszym wyścigu. Zespół bardzo mnie wspierał i powitał mnie z otwartymi ramionami, pomagając mi zaadaptować się w najbardziej złożonej serii w sporcie motorowym”.

„Chcę osiągnąć jeszcze wiele w tym sporcie oraz z tym zespołem, a ciężka praca, jaką włożyliśmy od początku tego roku to pierwszy krok ku temu, gdzie chcemy być w przyszłym sezonie. Wciąż mam przed sobą dużo nauki i rozwoju, ale jestem pewny naszej pracy i nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału naszej wspólnej historii”.

Zhou zajmuje obecnie 17. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem sześciu punktów, które zdobył w trzech wyścigach – w tym podczas ostatniego Grand Prix Włoch na torze Monza.

Jego zespołowym kolegą pozostanie Valtteri Bottas, który jest związany z ekipą wieloletnim kontraktem.

Źródło: sauber-group.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze