Tsunoda pozostanie w AlphaTauri na sezon 2023

Scuderia AlphaTauri potwierdziła w swoim oświadczeniu, iż Yuki Tsunoda będzie kierowcą włoskiego zespołu w przyszłym sezonie. Dla Japończyka będzie to trzeci sezon w Formule 1.

Tsunoda do tej pory zgromadził 43. punkty na przestrzeni dwóch sezonów w cyklu Grand Prix, a jego najlepszym osiągnięciem było zajęcie 4. miejsca podczas ubiegłorocznego wyścigu w Abu Zabi. W tym roku Japończyk jedynie trzy razy dojechał do mety na punktowanej pozycji, ale wierzy, że do końca sezonu będzie zdolny pomóc zespołowi w walce o lepsze miejsca: „Chcę ogromnie podziękować Red Bullowi, Hondzie i Scuderii AlphaTauri za to, że nadal daje mi możliwość jazdy w F1” – powiedział Tsunoda. „Po przeprowadzce do Włoch w zeszłym roku, aby być bliżej fabryki, naprawdę czuję się częścią zespołu i cieszę się, że mogę kontynuować wyścigi z nimi w 2023 roku”.

„Oczywiście, nasz sezon 2022 jeszcze się nie skończył, a my Wciąż mocno naciskamy na walkę w środku stawki, więc jestem w pełni skupiony na zakończeniu sezonu na wysokim poziomie, a potem nie możemy się doczekać przyszłego roku”.

Na mocną końcówkę sezonu liczy szef AlphaTauri Franz Tost, który będzie oczekiwał jeszcze lepszych wyników, niż dotychczas. Zdaniem Włocha możliwości Tsunody są zdecydowanie większe i liczy, że pokaże je w sezonie 2023: „Jak widzimy, odkąd Yuki dołączył do nas w zeszłym roku, to znacznie się poprawił, szczególnie w tym sezonie” – powiedział Tost. „Tempo, które ostatnio pokazał jest wyraźnym dowodem stromej krzywej uczenia się, która dowodzi, że zasługuje na miejsce w F1 i nadal oczekuję od niego mocnych wyników w ostatnich sześciu wyścigach tego sezonu”.

„Jak zawsze mówię, kierowca potrzebuje co najmniej trzy lata, aby w pełni poradzić sobie w Formule 1, więc cieszę się, że będzie miał czas, aby pokazać swój pełny potencjał. Ponadto jest to świadectwo dla Dr [Helmuta] Marko i jego programu kierowców, że jesteśmy w stanie wypromować młode talenty z niższych kategorii i je rozwijać. Chciałbym dołączyć podziękowania dla Red Bulla, AlphaTauri i Hondy za ich ciągłe wsparcie i umożliwienie mu pozostania z nami przez kolejny rok ”.

Źródło:  Z wykorzystaniem informacji prasowej AlphaTauri

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze