Albon ma opuścić szpital mimo pooperacyjnych komplikacji

Williams wydał oświadczenie, w którym poinformował o stanie zdrowia Alexandra Albona, który przeszedł operację po zdiagnozowaniu zapalenia wyrostka robaczkowego i u którego wystąpiły pooperacyjne komplikacje w postaci niewydolności oddechowej.

Albon został zmuszony opuścić weekend Grand Prix Włoch, a w zespole został na ten czas zastąpiony przez mistrza Formuły 2 z sezonu 2019 i mistrza świata Formuły E z 2021 roku, Nycka de Vriesa.

Chociaż sama operacja przebiegła pomyślnie, Albon doznał rzadkiej komplikacji, która doprowadziła do niewydolności oddechowej. W wyniku tego został przeniesiony na oddział intensywnej terapii. W poniedziałek Williams poinformował, że Taj odnotował «doskonały postęp» i nie jest już podpięty do respiratora.

„W następstwie zdiagnozowania u Alexa Albona zapalenia wyrostka robaczkowego rano w sobotę 10 września, został on przyjęty do szpitala San Gerardo” – czytamy w oświadczeniu. „W sobotę o porze obiadowej przeszedł udaną operację laparoskopową”.

„Po operacji Alex doznał nieoczekiwanych pooperacyjnych komplikacji anestezjologicznych, które doprowadziły do niewydolności oddechowej, znanego, ale rzadkiego powikłania. Został ponownie zaintubowany i przeniesiony na intensywną terapię. Przez noc odnotował doskonały postęp, a wczoraj rano został odłączony od respiratora. Został następnie przeniesiony na oddział ogólny i oczekuje się, że wróci do domu jutro [we wtorek, 13 września]. Nie było żadnych innych komplikacji”.

Na razie nie wiadomo, czy Albon będzie w stanie wziąć udział w Grand Prix Singapuru, które odbędzie się za trzy tygodnie, 2 października, jednak Williams podkreślił, że celem jest powrót do bolidu na torze Marina Bay na nocny wyścig. Singapur jest jednak jednym z najbardziej wymagających obiektów w kalendarzu, więc niewykluczone, że może on zostać ponownie zastąpiony przez de Vriesa, który w swoim debiucie w Formule 1 zajął dziewiąte miejsce, uzyskując dwa punkty.

„Alex w pełni skupia się na powrocie do zdrowia i przygotowaniu przed Grand Prix Singapuru w tym miesiącu. Chciałby on podziękować za wspaniałą opiekę i wsparcie, które otrzymał, w tym od pielęgniarskich, anestezjologicznych i oddziałów intensywnej terapii w Osperdale San Gerardo - ASST Monza, zespołu medycznego FIA, jego trenera wydajności Patricka Hardinga, zespołu Williams Racing i dr Luke'a Bennetta z HINTSA Performance”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze