Drugovich kierowcą rezerwowym Astona Martina

Aston Martin ogłosił, że podpisał umowę z nowo koronowanym mistrzem Formuły 2, Felipe Drugovichem, który dołączy do świeżo utworzonego programu juniorskiego kierowców i ponadto będzie pełnić obowiązki zawodnika rezerwowego.

W ubiegły weekend na torze Monza Drugovich zapewnił sobie tytuł F2 na trzy wyścigi przed końcem sezonu. W ramach swojej nowej roli będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego ekipy z Silverstone, a także ma wziąć udział podczas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Abu Zabi. Oprócz tego zasiądzie za kierownicą tegorocznego bolidu AMR22 podczas posezonowych testów na torze Yas Marina, a także odbędzie szereg innych aktywności w samochodzie.

„Zostanie członkiem programu rozwojowego kierowców Astona Martina jest dla mnie fantastyczną szansą – i jest następnym dodatkiem do niezwykle przyjemnego i udanego sezonu 2022” – powiedział Drugovich.

„Zwycięstwo w Formule 2 od dawna jest uważane za najlepszy możliwy start kariery w Formule 1, a ja widzę swoją rolę w AMR1 jako dającą mi wszystkie narzędzia do podjęcia tego kluczowego następnego kroku. Dla mnie rok 2023 będzie krzywą uczenia się. Będę pracował z zespołem F1, jednak moim głównym celem jest nauka i rozwój jako kierowca. Mam nadzieję, że da mi to możliwość ścigania się w Formule 1 w przyszłości”.

Dla Drugovicha obecny sezon jest trzecim w Formule 2 oraz drugim w zespole MP Motorsport.

Szef zespołu Aston Martin, Mike Krack, dodał: „Felipe pokazał niesamowity talent, determinację i spójność, co pozwoliło mu wygrać tegoroczny sezon Formuły 2. Szczególnie pamiętam jego fantastyczne zwycięstwa w Barcelonie zarówno w wyścigu sprinterskim, jak i głównym, które były ogromnie imponujące. Jesteśmy zachwyceni, że dołącza do nas jako członek naszego programu rozwoju kierowców i nie możemy się doczekać, aby powitać go jako część naszego zespołu w Abu Zabi w listopadzie tego roku”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Astona Martina

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze