Oficjalnie: Ricciardo opuści McLarena po sezonie 2022

Zespół Mclaren Racing poinformował, iż po tym sezonie Daniel Ricciardo nie będzie już kierowcą ekipy z Woking.

Australijczyk reprezentuje barwy legendarnego zespołu od zeszłego sezonu, gdzie zdołał raz stanąć na podium i to na najwyższym jego stopniu podczas Grand Prix Włoch. Jak czytamy w oświadczeniu zespołu obie strony wspólnie uzgodniły, że [Ricciardo] opuści zespół pod koniec sezonu 2022 Formuły 1.

„To był zaszczyt być częścią rodziny McLaren Racing przez ostatnie dwa sezony, ale po kilku miesiącach rozmów z Zakiem i Andreasem zdecydowaliśmy wcześniej rozwiązać mój kontrakt z zespołem i zgodzić się na wzajemne rozstanie pod koniec tego sezonu” – powiedział Ricciardo. „W odpowiednim czasie ogłoszę plany na przyszłość, ale niezależnie od tego, co przyniesie następny rozdział, nie żałuję i jestem dumny z wysiłku i pracy, jaką dałem McLarenowi, zwłaszcza zwycięstwo na Monzy w zeszłym sezonie. Cieszyłem się z pracy ze wszystkimi w McLarenie, zarówno na torze, jak i w Woking. Będę dawał z siebie wszystko na torze i poza nim ciesząc się pozostałą częścią sezonu”.

„Nigdy nie byłem bardziej zmotywowany do rywalizacji i bycia częścią sportu, który tak bardzo kocham i nie mogę się doczekać tego, co będzie dalej”.

Szef zespołu McLaren F1 Team Andreas Seidl podziękował swojemu kierowcy za wspólne wysiłki, choć daje do zrozumienia, że spodziewał się więcej po Australijczyku: „Chciałbym podziękować Danielowi za jego poświęcenie i wkład w ostatnie dwa sezony. Pomimo wspólnych wyzwań zawsze pojawiał się z duchem walki i pozytywnym nastawieniem, gdzie pomagał całemu zespołowi, aby zawsze iść do przodu” – powiedział Seidl. „Nigdy nie zapomnimy tego pamiętnego zwycięstwa w wyścigu na torze Monza, które było ogromnym impulsem dla całego zespołu. Wciąż czeka nas ważna walka w mistrzostwach konstruktorów do końca sezonu i nie możemy się doczekać walki z Danielem i Lando”.

W podobnym tonie wypowiedział się Dyrektor generalny McLarena Zak Brawn, który również wskazuje na to, że spodziewał się lepszych osiągów po Ricciardo, choć docenia jego pierwszą wygraną od sezonu 2012 dla McLarena na włoskim obiekcie Monza: „Daniel był wspaniałym dodatkiem do McLarena i praca z nim była przyjemnością” – powiedział Brawn. Chciałbym mu podziękować za wszystkie jego wysiłki w ciągu ostatnich dwóch sezonów, zarówno przy torze, jak i u nas w bazie. Nie jest tajemnicą, że mieliśmy nadzieję, że razem osiągniemy więcej, ale punktem kulminacyjnym było zobaczenie go stojącego na najwyższym stopniu podium, jako kierowcy McLarena. Życzymy mu wszystkiego dobrego na przyszłość i chodźmy razem cieszyć się resztą sezonu”.

Wygląda na to, że fotel po Ricciardo zajmie Oskar Piastri, wokół którego od dłuższego czasu krążą niepotwierdzone informacje o podpisaniu kontraktu z McLarenem.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej McLaren Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze