Albon pozostaje w Williamsie na sezon 2023

Alexander Albon przedłużył kontrakt z zespołem Williamsa o kolejny sezon. Tajski kierowca będzie reprezentował barwy zespołu z siedzibą w Grove drugi rok z rzędu.

Albon trafił do Williamsa w sezonie 2022 po swojej przygodzie w serii DTM. Do tej pory wychowanek juniorskiej akademii Red Bulla po 13. wyścigach uzbierał na swoim koncie trzy punkty w klasyfikacji generalnej za 10. i 9. pozycję (w Grand Prix Australii oraz Miami). Umowa między stronami będzie długoterminowa, jak czytamy w oświadczeniu zespołu: „Z radością ogłaszamy, że Alex Albon pozostanie z Williams Racing w Mistrzostwach Świata Formuły 1 2023 FIA i nie tylko. Nasz numer 23 został potwierdzony wieloletnią umową, ponieważ kontynuujemy wspólne posuwanie się naprzód, opierając się na imponującym początku życia z zespołem”.

„Po kilku wyjątkowych występach w tym sezonie, w tym niezapomnianej jeździe w Melbourne, która zaprowadziła go z P20 do pierwszego punktu z Williamsem, tajski zawodnik powierzył nam swoją przyszłość w Grove”.

Z wieloletniej umowy zadowolony jest również sam zainteresowany: „To naprawdę ekscytujące, zostać w Williams Racing do 2023 roku” – powiedział Albon. „Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy osiągnąć, jako zespół w pozostałej części tego sezonu i w przyszłym roku. Zespół ciężko pracuje, aby się rozwijać, a ja jestem naprawdę zmotywowany do kontynuowania tej podróży i dalszego rozwijania naszej wiedzy razem”.

Dyrektor generalny i szef zespołu Jost Capitu również nie może doczekać się długoterminowej współpracy z tajskim kierowcą: „Alex jest wspaniałym kierowcą i cenionym członkiem Williams Racing, więc cieszymy się, że możemy potwierdzić, że będziemy z nim pracować. Alex wnosi świetne połączenie umiejętności i wnikliwych wniosków, które pomogą zespołowi osiągnąć większe sukcesy w przyszłości. Jest zaciętym zawodnikiem, okazał się lubianym i lojalnym członkiem zespołu i cieszymy się, że zapewni nam stabilną bazę do dalszego rozwoju w nowej erze samochodów F1”.

Albon nie omieszkał też wbić szpileczkę w ostatnie zamieszanie dotyczącej obsady fotela po Fernando Alonso w zespole Alpine. Kierowca Williamsa po tym, jak Oscar Piastri ogłosił, że nie będzie jeździł dla francuskiego zespołu, mimo, że Otmar Szafnauer ogłosił go, jako partner Estebana Ocona, Albon w podobnym stylu, choć jednak twierdząco, potwierdził swoje zaangażowanie w projekt Williamsa przez zamieszczenie Tweeta:

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze