Piastri zaprzecza podpisaniu kontraktu z Alpine

Oscar Piastri poinformował za pośrednictwem swoich profili społecznościowych, że nie podpisał ogłoszonego przez Alpine kontraktu na rolę kierowcy etatowego w przyszłym sezonie.

Po poniedziałkowym ogłoszeniu przejścia Fernando Alonso do Astona Martina na przyszły sezon, gdzie zastąpi odchodzącego na emeryturę Sebastiana Vettela, wszystkie oczy zostały zwrócone na Alpine, które miało wolny fotel. Pierwszym, naturalnym wręcz kandydatem do zapełnienia tego miejsca był dotychczasowy zawodnik rezerwowy francuskiej stajni, Oscar Piastri, który od czterech lat jest członkiem akademii Alpine.

Francuski zespół nie przeciągał negocjacji i już następnego dnia we wtorek postanowił ogłosić awans Australijczyka do roli kierowcy etatowego w przyszłym sezonie, zaś jego zespołowym partnerem miał zostać Esteban Ocon.

Informacja prasowa zespołu była jednak lakoniczna i – co najważniejsze – nie zawierała w sobie wypowiedzi samego zainteresowanego, czyli Piastriego, a zespół ograniczył się jedynie do cytatu szefa zespołu Otmara Szafnauera.

Te wątpliwości okazały się być jak najbardziej uzasadnione i, jak się okazało, żadnych negocjacji nawet nie było. Zaledwie kilka godzin po publikacji Alpine, Piastri udostępnił krótkie oświadczenie, w którym kategorycznie zaperzył, że podpisał jakikolwiek kontrakt z ekipą, a ponadto, że nie zostanie kierowcą etatowym Alpine w przyszłym roku.

„Rozumiem, że bez mojej zgody Alpine F1 wydało późnym popołudniem komunikat prasowy, według którego będę jeździć dla nich w przyszłym roku. Jest to niezgodne z prawdą, a ja nie podpisałem kontraktu z Alpine na sezon 2023. Nie będę jeździł dla Alpine w przyszłym roku” – napisał Piastri w swoich profilach społecznościowych.

Dementi ze strony Piastriego mocno sugeruje, że jest on w zaawansowanych negocjacjach z innym zespołem. Wśród najważniejszych kandydatów wymienia się tu przede wszystkim McLarena, gdzie przyszłość Daniela Ricciardo nadal wisi na włosku.

Ekipa z Woking już kilka tygodni temu miała podobną sytuację w IndyCar. Po tym, jak Chip Ganassi Racing ogłosił przedłużenie kontraktu z Alexem Palou, hiszpański kierowca także opublikował oświadczenie negujące kontynuację współpracy, a zamiast tego poinformował o przejściu właśnie do McLarena.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze