Vettel odejdzie z Formuły 1 po sezonie 2022

Sebastian Vettel w samo południe ogłosił na torze Hungaroring na Węgrzech, że po obecnym sezonie odchodzi z Formuły 1. Niemiec już od dłuższego czasu był bohaterem plotek o możliwym odejściu z Formuły 1, jednak sukcesywnie był one dementowane.

„Miałem przyjemność pracować z wieloma wspaniałymi ludźmi w Formule 1 przez ostatnich 15 lat. Jest ich zbyt wielu, żeby wymienić i podziękować każdemu z osobna” – powiedział Vettel. „Przez ostatnie dwa lata byłem kierowcą zespołu Astona Martina. Choć wyniki nie były tak dobre jak oczekiwaliśmy, jest dla mnie jasne, że układane na swoje miejsce są wszystkie elementy potrzebne do rywalizacji na najwyższym poziomie”.

„Wszyscy w zespole – Lawrence [Stroll], Lance [Stroll], Mike [Krack], menedżerowie, inżynierowie, mechanicy i pozostali członkowie – są ambitni, zdolni, wykwalifikowani, zaangażowani i przyjaźni. Życzę im jak najlepiej. Mam nadzieję, że praca, którą wykonałem w zeszłym roku i którą kontynuuję w tym sezonie pomoże w rozwoju zespołu do zwycięskiego poziomu. Będę pracował z całych sił do końca sezonu, mając w głowie ten cel i dam z siebie wszystko w ostatnich dziesięciu wyścigach”.

„Decyzja o odejściu była dla mnie trudna i wiele nad tym myślałem. Na koniec roku chcę poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad tym, co dalej. Jest dla mnie zupełnie jasne, że jako ojciec, chcę spędzić więcej czasu z rodziną”.

„Dzisiaj nie chodzi o pożegnanie, ale o podziękowanie wszystkim – także fanom, bez których wsparcia Formuła 1 nie mogłaby istnieć”.

Kierowca Aston Martina zadebiutował w mistrzostwach świata w sezonie 2007 podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych wraz zespołem BMW Sauber, gdzie zastępował Roberta Kubicę. W kolejnym sezonie przeniósł się do Toro Rosso, by odnieść swoje pierwsze zwycięstwo na torze Monza. Następnie przeniósł się do Red Bulla, gdzie święcił największe triumfy i czterokrotnie sięgał po mistrzostwo świata. Przed przejściem do Astona Martina, Vettel spędził sześć sezonów w Ferrari.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze